Özel bir müzik deneyimi yaşamak istiyor musunuz?

Kanadalı müzisyen Lubomyr Melnyk’in eşsiz ve ender vuku bulan canlı performanslarından birisi 23 Ocak’ta Salon IKSV’de gerçekleşiyor. Kesintisiz piyano müziği dinlemek ve özel bir deneyim yaşamak istiyorsanız, bu tarihi not etmelisiniz!

Avrupa’nın birkaç şehrinde konser verecek olan Lubomyr Melnyk’in İstanbul konserini kaçırmak büyük hata olur. Hele ki yeni anlaşma imzaladığı plak şirketi Erased Tapes’in bu konserleri vermesi ricasına, “Ben 30 yaşımdayken, neredeydiniz” cümlesiyle karşılık veren sanatçıyı, belki de tekrar yakalama şansınız da olmayabilir.

Melny’in, kendisi gibi türlerinde dünyanın sayılı usta müziyeni olan Peter Broderick, Nils Frahm ve Robert Raths ile işbirliği yaptığı yeni albümü “Corollaries”in 15 Nisan 2013’te çıkması bekleniyor.

Lubomyr Melnyk’in kendine has ve biricik olan “Continuous Piano Music” tarzının süregeldiği bu albümün kayıtları ve yapımı Peter Broderick‘e ait. Albümde ayrıca Nils Frahm ve Martyn Heyne imzaları da bulunuyor. Lubomyr Meinyk süreçle ilgili şunları söylüyor:

“Daha önce başka müzisyenlerle emprovizasyonlar yapmadım. Geçmiş yıllarda hep solo çaldım. Peter’in stüdyosunda çalmak harikulade bir “input” oldu benim için. Onun katılımıyla piyano müziğinin üzerine inci gibi ışıldayan müthiş güzel ve lezzetli bir sound eklendi. Bayıldım! Continuous Music’in yeni giysiler giymesi çok heyecanlı! Nils ve Martyn de katıldıktan sonra birlikte bambaşka yerlere doğru aktık..”

Albüm kapağı ABD’li güncel sanatçı Gregory Euclide tarafından gerçekleştirilmiş. Euclide, Bon Iver’ın kendi ismini taşıyan albümünün kapağını da resimlemişti. Bu işin üzerinde çalışırken daimi olarak albüm parçalarını dinleyen (bizim de duymamızı sağlayan) sanatçının yaratım süreciyle ilgili videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Lubomyr Melnyk – Corollaries (Official Album Trailer) from Erased Tapes on Vimeo.

 

 


 

 

 

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com