Yönetmenlerle Buluşma’nın ilk konuğu Reha Erdem

İstanbul Modern Sinema, Türkiye’nin güncel sinema kültüründe sanatsal kimliği ve özgün yaklaşımlarıyla öne çıkan yönetmenlerin konuk olacağı yeni bir buluşma dizisiyle karşımızda.

Farklı kuşaklardan yönetmenlerin davet edileceği program, onların gözünden üretimlerine ve günümüz sinemasının dinamiklerine odaklanıyor.

Serinin ilk konuğu, 24 .01-31.01 tarihlerinde yakın dönem Türk sinemasına getirdiği taze solukla adından söz ettiren yaratıcı yönetmen Reha Erdem.

Erdem, 1988’deki ilk filmi A Ay’dan bu yana kendine özgü tarzıyla sinema yazarlarının övgüsünü kazanan, yurtiçinde ve uluslararası ortamda yeni Türk sinemasının kılavuz isimlerinden biri.

Programın bu ilk buluşmasında yönetmenin altı uzun metrajlı filminin yanı sıra SİYAD üyelerinin özel sunumlarıyla bilinmeyen kısaları da gösterilecek.

Programda yer alan filmler A Ay, Kaç Para Kaç, Korkuyorum Anne, Beş Vakit, Hayat Var ve Kosmos. Buluşmaya ayrıca Erdem’in filmlerinde rol alan oyuncular da katılacak.

 

Söyleşi: 24 Ocak, Perşembe, 19.00

Reha Erdem ilk filmi A Ay’dan son filmi Jîn’e kadar sinemasını Yeşim Tabak ile konuşuyor. Etkinlik ücretsiz. Katılım için rezervasyon gerekli(İmaj: 26 Ocak Cumartesi gösterilecek “Hayat Var” filminin afişi)

Program için tıklayın.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com