Görsel efekt tanrılarının son icadı: Before the Flood

The Creators Project, Eyebeam ve Framestore… Üç kreatif markanın bileşiminden doğan, sinema zevkini interaktif bir deneyime dönüştüren “Before the Flood” kendinden söz ettiriyor…

Beyin takımı Eyebeam’den Nick-Fox Gieg ve Ramsey Nasser, Google kodcuları Alex Kauffmann ve Boris Smus, Framestore “visual” guruları David Mellor ve Mike Woods’un ortaya çıkardığı “Before the Flood” isimli oyun/film enstelasyonu, koyu ve karanlık bir mağara ortamında etrafta dolaşan insanların haraketleriyle çarpıcı bir atmosfer yaratıyor.

NEW CINEMA
New Cinema yeni kuşak filmciliğin deneysel “hücre evi”; Eyebeam ve The Creators Project işbirliğiyle ortaya çıkan bir program daha doğrusu. Filmcilerin, kreatif kodcuların ve oyun alanındaki birtakım yetenekli insanların, CGI/3D/motion capture uzmanlarının ve firmaların ve ilgili alandaki başka oluşumların görsel hikayecilik temelinde buluştuğu bir platform.
THE CREATORS PROJECT
Intel ve VICE tarafından kuruluan The Creators Project görsel alanda farklı disiplinlerde calışan ve sınır tanımayan sanatçılardan oluşan global sanat inisyatifi. Proje aynı zamanda bir blog ve video kanalı, içerik yaratma stüdyosu ve gezi event’leri serisini de yönetiyor. 

EYEBEAM
Eyebeam dijital araştırma ve deneysellikle ilgili sanatsal “tool”lar üreten bir nevi sanat ve teknoloji merkezi. Zamanın “tik tak”larını herkesten önce ayarlayan, kreatif düşünce ve birikimleriyle kültür sanat evrenindeki adreslerin adını ve yönünü önceden tayin eden bir oluşum.

FRAMESTORE
Framestore Londra temelli Visual Effects Studio/Görsel Efekt Stüdyosu. New York ve Los Angeles’ta da şubeleri bulunan stüdyo, tam bir inovatif yetenek ve teknoloji avcısı. Her çeşit platform için olağanüstü imajların üretildiği stüdyonun marifetleri arasında “En İyi Görsel Efekt Oscar’lı” bütün Harry Potter filmleri, Where the Wild Things Are, Children of Men ve The Golden Compass gibi işler var.
httpv://youtu.be/s5jbsDNqlPs

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com