2. El Film Festivali “Ritim”li başlıyor!

İstanbul’da tüm hararetiyle !f Festivali başlamışken, Ankara’da “Elemiyoruz, Ellemiyoruz” sloganıyla 7. Uluslararası 2. El Film Festivali de başlamak üzere. Daha önce en az bir film festivalinden elenmiş filmlerin katılabildiği, “Uluslararası 2.El Film Festivali” 20- 24 Şubat 2013 tarihleri arasında Ankara’da düzenleniyor.

2007 yılında kurulan Uluslararası Ankamall 2.El Film Festivali, altı yıldır ön elemede elenen filmlere ev sahipliği yapıyor. Geçen yıl futbol konseptiyle düzenlenen ve büyük ilgi gören festival bu yıl Ritim Konsepti ile festival izleyicisiyle buluşacak.

Festivalde gösterime girecek olan filmler ise 7 nota üzerinden kategorilendirilecek. Festivalde her sene olduğu gibi film gösterimlerinin yanı sıra ritim konseptine uygun olarak konser, atölye, sergi gibi çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

Festival bu yıl; Türkiye’nin ilk klarnetçilerinden sayılan, Barbaros Erköse’nin hayatını anlatan, PTT Film yapımcılığında, Bertan Başaran’ın yönetmenliğinde gerçekleştirilen ‘Barbaros Erköse- Sensiz Yaşanmaz’ filmi ile perdelerini açıyor.

Barbaros Erköse’nin katılımı ile gerçekleştirilecek açılış törenine yönetmen Bertan Başaran ve yapımcı Balım Tanrıöver de katılacak. Ayrıca 21 Şubat Perşembe günü ANKAmall Sanatoli Sahnesi’nde Barbaros Erköse belgeseli gerçekleştirilecek.

‘Don’t Be A Gringo’ ve ‘Cumhuriyet Dönemi’nden 40 Sinema Dergisi’

Festival kapsamında bu yıl gerçekleştirilecek olan sergilerden biri; Güney Amerika gezisini hikayeleştiren fotoğraflardan oluşan PTT Film ortağı Şebnem Kitiş’in ‘Don’t Be A Gringo’ sergisi olacak. Türkiye’de ilk defa bu festivalde görücüye çıkacak sergi, ANKAmall’de festival katılımcılarıyla buluşacak. Festivalde yer alacak diğer sergi de Ters Ninja bloğunun kurucusu sinema yazarı Ege Görgün tarafından oluşturulan, Cumhuriyet Dönemi’nden 40 Sinema Dergisi sergisi olacak.

Gösterimler, imza günleri, atölyeler ve festival etkinlikleri ile ilgili daha geniş bilgi almak için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

Facebook / Twitter / Vimeo / Festival Web sitesi

 

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com