Eski ruhlar evcil David Bowie ve karısı Tilda Swinton’a günlerini gösterirse..

the-stars-are-out-tonight-cover

Bugün nette bomba etkisi yaratan, David Bowie’nin The Next Day albümünden ikinci single’ı için gelen, The Stars (Are Out Tonight) videosundan bahsetmemek olmazdı. Floria Sigismondi’nin çektiği filmde Bowie’nin yanında Tilda Swinton rol alıyor.

Sigismondi Bowie’nin 1990’lardaki “Little Wonder” ve “Dead Man Walking”in de yönetmeni aynı zamanda. Yönetmen yeni videosunda Bowie’yi ruhdaşı gibi görünen karısı Tilda Swinton ile eviçi hayat süren bir çift olarak gösteriyor.

Tilda Swinton deyince fotoğrafçı Craig McDean’nin usta sanatçıyı i-D dergisi için Bowie olarak sergilediğini de unutmamak lazım bu arada; Thin White Duke ile Swinton’nun aynı kişi olduklarına dair rivayeti de.

Filmde tıpkı eski yıllardaki Bowie ve Swinton gibi, Andrej Pejic ve Saskia De Brauw isimli modellerde can bulan personalar, evcil çifti takibe alan yan komşularıdır. Bu “stilize” hayaletlere önce Swinton’nun karakteri yenik düşer, ardından Bowie’nin canlandırdığı karakter. »Genç« ve »yaşlı« yer değiştirir.

Bowie bir kez daha kendisiyle ilişkilendirdiği bu başyapıtla büyüklüğünü ve eşsizliğini bir gözler önüne seriyor; bazı müzik yazarları parçayla ilgili »Where Are We Now«un çok gerisinde olduğunu ilerisürseler de.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com