Haftanın Yönetmeni: Colin Hesterly

WIGU_BGLayout01

Çatısı altında genç ve yeni kuşak yönetmenleri barındıran The Academy, hikaye anlatmayı, animasyon ve canlı aksiyonu birleştirmeyi, “unique” işler yaratmayı seviyor. Ekipten Colin Hesterly, yarattığı “When I Grow Up” isimli kısa filmle dikkatimizi çekti.

Giderek büyük ses getirmeye başlayan Colin Hesterly sadece film yönetmeni değil, aynı zamanda tasarımcı, illüstratör ve animasyoncu. Tasarım eğitimi aldıktan sonra Buck, Royale ve Imaginary Forces gibi şirketlerde çalışan Hesterly, The Academy’nin kreatif direktörlerinden.

Yazıp yönettiği, tasarım ve animasyonu yine kendisinin üstlendiği dünyaca ilgi gören kısa filmleri arasında, World of Motion, When I Grow Up ve Hammer & Hand bulunuyor.

Hesterly, bir çocuğun gelecek düşlerinin anlatıldığı son filmi “When I Grow Up” ile ilgili şunları söylüyor:

“Çocukken en yakın dostum hayal gücümdü. Geleceğimi düşünerek çok vakit geçirdim. Kendimi Indiana Jones gibi balta girmemiş ormanlarda veya Kaptan Nemo gibi okyanuslarda düşlerdim. Zamanla bu insanların gerçek olmadıklarını anlasam da, hayal kurmak ve maceracılık duyguları beni terketmedi. Ama bir şekilde “büyümem” ve yetişkin olmam da gerekiyordu. Filmciliği hayal kurmayı devam ettirebileceğim bir meslek olduğu seçtim ve “When I Grow Up” tam da bu hayelleri hatırlatmak için ortaya çıktı.”

Pinterest


About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com