James Bond filmlerinin açılış sekanslarının sırrı

DanielKleinman(grid)720

Bond filmlerinin başarısı filmin kendisi kadar açılış sekanslarının çarpıcı olmasıyla da ilgili. Bu her türlü film için geçerli ama yönetmen Daniel Kleinman bu konuda en doğru adres. İşte sırları…

Mükemmel bir Bond filmi açılış sekansının en doğru formülünü kendisiyle yapılan röportajda anlatan yönetmen Daniel Kleinman’nın dikkat çektiği hususlar sektördeki pek çok yönetmenin ve filmcinin ilgisini çekecek nitelikte.

Film işindeki birçok insanın hayali olabilecek bu işi, duayen Maurice Binder’dan devralan Kleinman’a göre doğru bileşimin anahtarı oldukça net:

Fıçı yükü silah +Bir hikaye parçası +Seks +Mizah +Sürpriz +Belli ölçüde sürrealizm + Uzun, çok uzun ve sıkıcı bir isim listesi.

2006’da kurulan Forget the Film, Watch the Titles başlıklı watchthetitles.com sitesi kendini açılış sekansları tasarımına adayan, dünyanın ilk online başvuru kaynağı olma özelliği taşıyor.

İzleyeceğiniz film de, yüzlerce tasarımcıyla çalışan ve film sekansları konusunda oldukça başarılı olan bu web sitesi tarafından hazırlanmış.

Filmi izlemek için tıklayın.


Daniel Kleinman interview – Watchthetitles.com from Submarine Channel on Vimeo.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com