Biz kentli vatandaşlara nasıl hitap ediliyor?

paddress_hitap

13. İstanbul Bienali’nde “Kamuya Hitap Etmek” başlıklı ikinci etkinlikte bu ve benzeri soruların cevapları aranacak. “Kamuya Hitap Etmek” kapsamında kamusal hitap ile özel alanda iktidar arasındaki ilişki, medyada ifade özgürlüğü ve kamusal alanda kentlilerin kendilerini özgür ifade edebilecekleri alanların sürekliliği tartışılacak.

Fulya Erdemci ve Dr. Andrea Phillips’in eşküratörlüğünde, Fırat Demir, Burak Fidan, Eren Erdem, Cevdet Erek, Adbusters Media Foundation, Robert Sember, Dan Hind, Lina Ben Mhenni’nin katılımıyla gerçekleştirilecek iki günlük etkinlikler dizisinde şu soruların cevapları aranacak:

Biz kentli-vatandaşlara nasıl hitap ediliyor? Siyasetçiler, üniversite profesörleri veya yayıncılar bize nasıl hitap ediyorlar, hangi hitap biçimlerini hangi sebeplerle kullanmayı seçiyorlar, bu hitap biçimleri hangi doğrultuda ortaya çıkıyor? Yeni medya teknikleri adı verilen ortamlar alternatif iletişim araçları sunabiliyor mu? Yoksa bu mecralar radikal bir bilgi ve iletişim dağılımı gerçekleştirdiklerini iddia etmelerine rağmen iktidarın sadece teknolojiye hâkim olanların elinde kalmasını sağlayarak mevcut hitap hiyerarşilerini sürekli kılmaya mı hizmet ediyorlar?

Etkinlik, 22-23 Mart Cuma-Cumartesi tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversitesi, Maçka Kampüsü, C101 Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ücretsiz gerçekleştirilecek etkinliğe katılmak isteyenler tarih bilgisiyle birlikte rezervasyon@iksv.org adresine e-posta gönderebilirler. (Etkinlikte İngilizce-Türkçe simültane tercüme olacaktır.)

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com