Dördüncü yılında Istancool’a az kaldı!

SAVETHEDATE

Istanbul ’74, bu yıl dördüncüsü gerçekleşecek olan Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası sanat ve kültür festivali için hazırlıklara başladı. Istancool adını taşıyan festival, dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen yaratıcı isimlerini 6-9 Haziran tarihlerinde İstanbul’da buluşturacak.

İstanbul Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali Istancool, Demet Müftüoğlu Eşeli’nin kurucu ortağı olduğu ISTANBUL’74 çatısı altında, İngiltere merkezli AnOther Dergisi’nin kurucusu Jefferson Hack işbirliği ile; yine sanat, edebiyat, tasarım, moda, müzik ve sinema alanlarında, ücretsiz ve herkesin katılımına açık bir etkinlik olarak gerçekleştiriliyor.

İstanbul Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali, dünyanın en yetenekli yazar, tasarımcı, oyuncu, şair, yönetmen ve müzisyenlerini İstanbul’da buluşturan Türkiye’nin resmi anlamdaki ilk uluslararası kültür festivali.

IST. Festival ya da diğer deyişle Istancool, yaratıcı sektörlerde çağa damgasını vuran işlere imza atan isimleri Türkiye’deki meslektaşları ile bir araya getirip ortak kültürel bir üretim alanı sağlaması açısından da küresel anlamda bir ilk.

Festival, nitelikli ve benzersiz içeriği ile, İstanbul’un ufku açık bir dünya şehri profilini destekleyerek şehre bambaşka bir anlam kazandırıyor.

Geçtiğimiz yıllarda, Türk ve uluslararası festival katılımcıları arasında bulunan isimler şöyle:

Andrew Dominik, Ferzan Özpetek, Mario Sorrenti, Mark Romanek, Carine Roitfeld, Terry Gilliam, Courtney Love, Serra Yılmaz, Michael Stipe, Kirsten Dunst, Sophie Calle, Tilda Swinton, Gore Vidal, Hanif Kureishi, Michael Nyman, Leyla Umar, Zaha Hadid, Franca Sozzani, Taner Ceylan, Elif Şafak gibi isimler bulunuyor.

Festival geçen yıllarda olduğu gibi, bu yıl da dünyaca ünlü konuklarıyla büyük ses getirmeye hazırlanıyor.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com