Tüm işlerin finalde yakıldığı festival geliyor!

Burning Ink 2013 Poster

DC Shoes Avrupa’nın; her yıl düzenlediği dövme konseptli “Burning Ink Art Show”, Paris, New York, Berlin, Londra ve Madrid’den sonra altıncı durağı olan İstanbul’a 29 Mart – 12 Nisan 2013 tarihlerinde geliyor. Festival Milk Gallery’de gerçekleşiyor.

Dövme sanatçıları Rorofrose, Dramatik ve İlhan Bilir’in performans sergileyeceği festival, illüstrasyon ve dövme sanatını bir araya getiriyor. Ancak festival konseptine uygun olarak, dövmelerin orjinal çizimlerini satın almak maalesef mümkün olmuyor. Zira bütün çizimler etkinlik sonunda, daha doğrusu 12 Nisan’da kapanış partisinde yakılıyor.

Eğer beğendiğiniz çizimi kapanış partisindeki alevlerden kurtarmak isterseniz; o çizimi satın alıp dövme olarak yaptırmanız şartkoşuluyor ki, bu da her bir tasarımı eşsiz bir dövme haline getiriyor.

İllüstrasyon sanatçılarını, grafik tasarımcıları, meşhur sokak sanatçılarını bir araya getiren, dövme ile güzel sanatlar arasında köprü kuran Burning Ink’i kaçırmak hata olur. (Festivale katılacak tüm artistlerin listesi yakında açıklanacak.)

Festival Mekanı: Milk Gallery & Design Store

Galipdede cad. Balkon Çıkmazı 8/A Galata – İstanbul

DC Shoes nedir?

1994 yılında ünlü rallici Ken Block ve iş adamı Damon Way ortaklığı ile kurulan bir marka. Piyasada kaykay ayakkabısı ve sokak aksiyon sporları ayakkabılarında hızlı yükselişe geçen hatırı sayılır bir isim. DC Shoes erkek, kadın ve çocuk ayakkabıları üretiyor. Ayrıca snowboard, profesyonel kaykay, surf, bmx, motokross, rally sporlarında ayakkabı ve aksesuar denilince akla gelen ilk markalar arasında yeri sabit. 

Burning Ink: The London Story from Steve Woods on Vimeo.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com