Akbank, Film Festivali’nde “Tüm Duyguların Destekçisi”

8597246042_f4fe4f517b_o

Akbank, İstanbul Film Festivali’nin tanıtımı için hazırladığı reklâm filmi ile “tüm duyguların destekçisi” olduğunu vurguluyor.

Kurulduğu günden bu yana sanat ve sanatçıyı desteklemeyi ilke edinen Akbank, 9 yıldır ana sponsoru olduğu İstanbul Film Festivali’ne olan ilginin artırılması ve farkındalık yaratılması için bir reklâm filmi hazırladı. Akbank’ın, İstanbul Film Festivali için hazırlattığı reklâm filminde, “tüm duyguların destekçisi” olduğu anlatılıyor.

Akbank’ın yeni reklâm ajansı TBWA/İstanbul tarafından yapılan reklâm filminde, İstanbul Film Festivali için getirilen bir filmin “gümrük macerası” konu ediliyor. Filmin hikâyesi bir gümrükte geçiyor. Rutin işleriyle uğraşan gümrük memuru, tesadüfen masasının üzerinde İKSV’nin film kutusunu buluyor.

Kutunun içindekini merak edip açtığında, karşısına film makarası çıkıyor. Makarayı eline alıp incelemeye başlayan gümrük memuru, yavaş yavaş filme kendini kaptırıyor. Baktığı her karede ağlıyor, heyecanlanıyor. Sadece bir film makarası bile gümrük memurunun sinemanın büyüsüne kapılmasına yetiyor. Sinemanın izleyenlerin üzerinde yarattığı etkiyi, sinematografik bir şekilde anlatan Akbank’ın reklâm filmi, İstanbul Film Festivali’nde seyircilerin yaşayacağı tüm duyguları desteklediğini anlatıyor.

Filmin senaryosu, Volkan Karakaşoğlu’nun yönetimindeki, Zeynep Karakaşoğlu, Levent Yalgın, Erçin Sadıkoğlu, Emine Aydın, Zeynep Orbay, Emre Gökdemir’den oluşan yaratıcı ekip tarafından hazırlandı. Prodüksiyon Ekibi’ni Ceyda Kayaçetin, Mine Işıklar, Ceyhun Sevil’in oluşturduğu 32. İstanbul Film Festivali reklâm filminin yönetmenliğini de Fatih Kızılgök üstlendi.

Akbank İstanbul Film Festivali from Fuat Sebatlı on Vimeo.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com