Bağımsız radyo neyle yaşar? Dinleyicisiyle!

tumblr_mkd7i7bCeb1s77z16o1_250

Açık Radyo, yayın macerasında 18. yılını sürdürürken, bu yolun yarısından fazlasını dinleyicilerinin desteğiyle kat etmenin neşe ve gururunu yaşıyor.

Açık Radyo’nun Dinleyici Destek Projesi bugün tam 10 yaşında. Yani Açık Radyo tam 10 yıldır dinleyicisiyle yan yana yürüyor. Bağımsız radyonun Dinleyici Destek Projesi özel yayını bir kez daha gündemde.

Müstesna Konuklar

30 Mart – 7 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek Dinleyici Destek Projesi özel yayınında, nâm-ı diğer 10. Açık Radyo Şenliği’nde programcı, dinleyici ve dostlar buluşuyor. Türkiye’nin, duruşundan taviz vermeyen sanatçı, kültür ve edebiyat insanları da özel yayında Açık Radyo’da. Ata Demirer, Serra Yılmaz, Uğur Yücel, Buzuki Orhan Osman, Birsen Tezer, Laterna, Mehtap Meral, Büyük Ev Ablukada, Loca Luna, Levent Üzümcü, Ceylân Ertem, Cenk Erdoğan, Ediz Hafızoğlu, Gayda İstanbul, Marsis, utkan’la deniz, Cavit Murtezaoğlu ve Feryal Öney, Kırıka, Rasim Öztekin ve Rashit bu yılki Radyo Şenliği’nin konukları arasında.

Bağımsız radyo, aktif dinleyici

Açık Radyo’yu Açık Radyo yapan niteliklerden biri de, doğada ve toplumda ortak varlık alanlarına sahip çıkma duygusu ile bağımsız düşünüp davranma saplantısının kendine has birleşimi olsa gerek. “Bağımsız varoluş” biçimiyle bir “sosyal girişim modeli” oluşturan Açık Radyo Şenliği 30 Mart’ta başlıyor!

Dinleyiciler Nasıl Destek Olabilir?

Her yıl düzenlenen Dinleyici Destek Projesi ile Açık Radyo dinleyicisi radyosuna sahip çıkıyor. Dinleyiciler seçtikleri programın istedikleri bir saatine veya istedikleri sayıda programa destek veriyor. Yani dinleyiciler Açık Radyo’nun yayınını sürdürebilmesi için destek oluyor. Bunu bir telefonla (0 212 343 41 41) ya da bir “tık”la (www.acikradyo.com.tr) yapmak mümkün. Açık Radyo seçtikleri programın başında ve sonunda adlarını anarak destekçilerine teşekkür ediyor.

10. Radyo Şenliği’ni an be an takip etmek için:http://radyosenligi.tumblr.com/

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com