“Herkesin içindeki iyiyi görebiliyoruz”

image

ozge ozdemir

Köpekten korkanların ofisi uygun hale getirmeleri için toplantıdan bir gün önce haber vermesini makbul bulan, köpekten korkmayan müşterileri ise ağırlamaktan büyük keyif alan KONG’un kurucu ortağı Özge Özdemir, “Haftanın Yerli Tasarım Ajansı” bölümümüzün sorularını yanıtladı.

Hikayeniz?

Bir gün, her gün olduğu gibi hep birlikte otururken ufak bir aydınlanma yaşadık. İçimizden biri eski satışçı, biri sosyal medyacı, ikisi de tasarımcı (şu sıralar IT olarak da görev alıyorlar), elimizdeki freelance işlerin ne kadar çok olduğundan yakınıyorduk. Sonra dedik ki, güçlerimizi birleştirip kendi şirketimizi kuralım, evdeki huzuru işe taşıyalım. Sonra arkası anlamadığımız bir hızda geldi, bahçeli sessiz, sanki şehir içinde olmayan bir ofis bulduk.

Üzerinden 8 ay geçti ve sosyal medya hesap yönetimiyle başladığımız yolda iOS uygulamaları, facebook uygulamaları ve web siteleri yaparak hem yazılım hem de tasarım anlamında hizmet veren bir ajans olduk. Özellikle yaratıcı projelerde kendimizi gösteriyoruz.

Zaaflarınız?

İşimize duygusal olarak fazla bağlanıyor olabiliriz. Müşteriden gelen revizeler, yaptığımız işe ufacık bir zarar verecekse, koruma içgüdümüz görülmeye değer oluyor.

Altını çizmek istedikleriniz?

Huzurlu, keyifli ve başarılı çalışmanın ve çalıştırmanın altını çiziyoruz.

İlham nasıl oluyor da oluyor?

İlham dördümüzün bir masaya oturmasıyla başlıyor. Çayını kahvesini eksiksiz alan, nikotin ihtiyacını giderenler evrenden alması gereken tüm ihtiyacı almış oluyor. Sonra kaynak kendimiz.

Fikir dediğiniz nedir ki?

‘Abiii’ ile başlayan cümleden sonra gelen kelimeler topluluğudur. Tabi sonrasında ‘evet’ evet’ nidaları yükseldiyse.

Kahramanlarınız?

Ünlü pug’larımız ve bir de yandan dilli Oli’miz. Biz biraz aşırı hayvansever bir ajansız, gündüzleri ofisimizde 4 köpek görmüyorsanız, bahçemizde 5 belki daha fazla kediye rastlayabilirsiniz.

Hangi müşteri gelsin?

Bütün müşteriler gelsin, herkesin içindeki iyiyi görebiliyoruz (daha o kadar delirmedik.)

Hangi müşteri gelmesin?

Köpekten korkanlar toplantıdan bir gün önce haber versin, ofisi ona uygun hale getirelim. Köpekten korkmayan hemen şimdi gelsin; bir kahvemizi içsin; bahçemizde keyif yapsın.

Müşterileriniz?

tv2, Mahmut İle Meryem sinema filmi, Aterna Zeytinyağları, Localtime ilk olarak sayabileceğimiz müşterilerimiz. Ayrıca XUXU ile işbirliğiyle yürüttüğümüz Emaar Türkiye var.

Sizden sonra kime yer verelim?

8bit’e bir bakın deriz.

http://kongistanbul.com/

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com