Emek Sineması’nın Kapısı Açıldı, Seyircisini Bekliyor

Emek Sineması

Emek Bizim İstanbul Bizim Platformu, Emek Sineması için kamuoyuna hitaben bildiri yayınladı. Bildiri şöyle:

7 Nisan Pazar

Saat:16:00

Yer: Taksim Tramvay Durağı

31 Mart Pazar günü sokaktaki yüzlerce eylemcinin içeriye girmesini engelleyen çevik kuvvet ekibine rağmen yaklaşık 50 kişi Emek Sineması’ndaydık.

Bize ait olan sinemalarımızı, sokaklarımızı, mahallelerimizi ve yaşadığımız kentleri geri almak için, ve daha önemlisi bunun mümkün olduğunu göstermek için, bizler yaklaşık üç saat boyunca Emek’teydik ve festivalin gerçek açılışını burada yaptık.

Üç yıldır bizlere “Yıkmıyoruz, sökerek taşıyoruz” dediklerinde inanmadık ve Pazar günü hepimiz şahit olduk: TURKMALL adlı şirketin sahibi olduğu Kamer İnşaat, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın koruma kurullarının onayıyla, Beyoğlu Belediyesi’nin verdiği ruhsatla Emek’i yıkıyor, talan ediyor. Nereyi? SGK’ya, yani hepimize ait olan bir kamu mülkünü: Emek Sineması’nı.

Ancak Emek Sineması her tür kötü muameleye, hoyratlığa, özensizliğe rağmen bütün ihtişamıyla hala orada ve biz bu yıkımı durdurup Emek’i geri alabiliriz.

Açılışını yaptığımız gerçek film festivalinin devamında, kaldığımız yerden film seyretmeye devam etmek için 7 Nisan Pazar günü saat 16:00’da Taksim Tramvay durağında buluşup hepimize ait olan Emek Sineması’na yürüyoruz.

Yıkmak istiyorlar, Yıktırmıyoruz!

Bu daha başlangıç mücadeleye devam!

Emek bizim İstanbul Bizim!

Emek Bizim İstanbul Bizim Platformu

iksvaryetesi@gmail.com

emeksinemasi.blogspot.com

facebook.com/emekbizim

twitter.com/@EmekBizim

via

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com