7. İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali başvurularınızı bekliyor!

sulukule

7. İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali, bu yıl 07 – 13 Ekim 2012 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Festival, Uluslararası Mimarlar Birliği (UIA) üyesi 1.400.000 mimarla aynı anda kutlanan Dünya Mimarlık Günü vesilesiyle düzenleniyor ve Mimarlık ve Kent Şenliği etkinlikleri kapsamında yaşama geçiriliyor.

Festival ile, ülkemizde üretilmiş mimarlık, kent ve insan konulu belgesel ve canlandırma filmlerini desteklemek, dünyanın diğer ülkelerinde bu alanda üretilmiş ve beğeni kazanmış filmleri seyirci ile buluşturmak amaçlanıyor. (via)

Festival kapsamında, belgesel ve canlandırma türündeki filmlere yer verilecek. Yurtiçinden ve yurtdışından yarışmaya katılarak ön elemeyi geçmiş olan filmler, seyirci ile buluşturulacak ve bu filmler arasında bir yarışma gerçekleştirilecek. Ayrıca konuyla ilgili olarak, katılımcılar arasında düşünce alışverişlerinin sağlanabilmesi için çeşitli söyleşi ve etkinlikler de düzenlenecek.

Belgesel ve canlandırma türünde, mimarlık ve kent konularını işleyen, 2012 ve 2013 yılları içinde üretilmiş filmlerle başvurulabilecek “2013 Uluslararası Yarışma Başvuru Koşulları” için tıklayın. 

(Görsel: Najla Osseiran-Son Bir Hatıra, Sulukule-İstanbul Mimarlar Odası’nın açtığı, 2012 Ajandası için açılan ” İnsan Hakkı olarak Mimarlık” yarışmasında ödül kazanan işlerden.)

 

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com