Atilla Dorsay, Emek Sineması filmleri seçkisiyle Haziran ayında SinemaTV 1001 ekranlarında

 

mailingatilla
Geçtiğimiz günlerde Emek Sinemasının yıkım kararına tepki olarak yazılarına veda eden film eleştirmeni Atilla Dorsay, Emek Sineması ismini yaşatacak bir film seçkisi ile SinemaTV1001 ekranlarında.

Atilla Dorsay’ın bugüne kadar Emek Sineması’nda gösterilmiş ve Emek’e yakışacağını düşündüğü filmlerin gösterileceği “Atilla Dorsay ile Emek Sineması Kuşağı” programı 1 Haziran’da SinemaTV1001’de başlıyor. Uzun soluklu bir proje olarak düşünülen program, Haziran ayından itibaren her Cumartesi 22:00’da Atilla Dorsay’ın sunumuyla SinemaTV 1001 izleyicisiyle buluşacak.

SinemaTV 1001’de yayınlanacak Emek Sineması kuşağı ile ile ilgili Atilla Dorsay düşüncelerini şu şekilde dile getiriyor; “Emek sineması yıkılıyor. Onca insanın, aydınından emekçisine, sanatçısından öğrencisine gösterdikleri onca dirence ve protestoya karşın… Ama ne Emek’in adı yok olacak, ne de orada neredeyse bir yüzyıl boyunca sayısız kuşağın izlediği güzel filmlerin anıları. Ve biz bu yeni kuşakta, özenle seçtiğimiz ve bir bölümü gerçekten Emek’te perdeye gelmiş filmlerle hem bu anıyı taze tutacağız, hem de sizleri bu başyapıtlarla tanıştıracağız: Kuşlar’dan Carlito’nun Yolu’na, Fahrenheit 451’den Marathon Man’e, Çanlar Kimin İçin Çalıyor’dan Spartaküs’e, Düşler Tarlası’ndan Bir Zamanlar Batıda’ya, Piyano’dan Grease’e…”

SinemaTV 1001 nedir?

2008 yılında yayın hayatına başlayan SinemaTV’nin kanallarından biri olan ve D Smart, Teledünya, Tivibu gibi seçkin platformlarda izlenebilen SinemaTV 1001, her sinemaseverin izlemesi gereken, sinema tarihinde kült olmuş filmleri, izleyicilerle buluşturuyor. SinemaTV 1001, D-Smart 10. Kanal ve Tivibu 224. kanaldan, Teledünya’da ise 247. kanaldan ve HD olarak da 253. kanaldan yayın yapıyor.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com