Ünlü fotoğraf sanatçısı Steve Gullick İstanbul’a geliyor

nirvRock müziğini fotoğraflarına taşıyan ve bir dönemi ölümsüzleştiren ünlü İngiliz fotoğraf sanatçısı Steve Gullick, “Emergence” sergisiyle 90’ları, punk ve grunge’ın altın günlerini yeniden diriltiyor. Sanatçı, Bant Mag ekibinin Vodafone Istanbul Calling kapsamında ağırlayacağı konuklarından biri olarak, 22 Mayıs – 5 Haziran tarihleri arasında Milk Gallery & Design Store’da izleyiciyle buluşacak.

Çektiği unutulmaz Nirvana, Björk, Neil Young, The Cure, Liars ve Cat Power portreleriyle müzikseverlerin zihninde çoktan yerini almış olan Steve Gullick, daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış Kurt Cobain fotoğraflarının da bulunduğu “Emergence” sergisinde Punk ve Grunge’ın parlak döneminden karelerle o yılları, mahrem köşelerinden de geçerek olduğu gibi önümüze getiriyor.

Fotoğrafçılığın yanı sıra müzisyen kimliğiyle de bilinen Steve Gullick, grubu The Tenebrous Liar ile geçtiğimiz yıllarda İstanbul’a da uğramıştı. Kendisi ayrıca ünlü müzik yazarı Evertt True ile birlitke Careless Talk Costs Lives ve Lose Lips Sink Ships gibi, müzik severlerin mutlaka göz atması geren yayınları çıkarmıştı.

Tutkunu olduğu tüm grupların fotoğraflarını çeken, hatta çektikleriyle pek çok müzisyenin albüm kapağına imza atan Steve Gullick, 90’ların başında, bizzat içinde yer aldığı Grunge akımına fotoğraflarıyla tanıklık etmiş, yakın arkadaşları üzerinden bu akımın en özel detaylarına kadar ulaşabilmişti.

İşte bu yıllardan, daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış fotoğrafların yer aldığı bir seçki, Steve Gullick’in kendisinin de katılımıyla, 22 Mayıs’ta İstanbul’a uğramaya hazırlanıyor. Milk Gallery & Design Store’da gerçekleşecek serginin 22 Mayıs’taki bu açılışından sonra Babylon Lounge’da 90’lardan parçaların çalınacağı bir partiye dönüşecek.

Punk, Grunge ve 90’lara tutkun müzik severlerin mutlaka yaşaması gereken bir deneyim olan “EMERGENCE”, 5 Haziran’a kadar devam edecek.

Steve Gullick’in Şubat 2013’teki Londra / “Punk As Fuck” sergisinden önce 90-93 yılları arasındaki işlerinin hazırlanma süreci ve fotoğraflarının hikayelerini anlattığı “Punk As Fuck – A short film about Steve Gullick” başlıklı kısa filmi izlemek için aşağıdaki videoyu tıklayın.

Punk As Fuck – A short film about Steve Gullick from Joe Watson on Vimeo.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com