Modern çağın Jules Verne’inden unutulmaz bir bilimkurgu dizisi

YK2 ihanet Altini kpk 5 copy YK1 Yuruyen Kentler kpk 1bsk

Edebiyatın genç sesi ON8, İngiltere’den sonra Amerika’da da birçok ödül kazanan Philip Reeve’in ünlü bilimkurgu dizisi YÜRÜYEN KENTLER’i okurlarla buluşturuyor. Dizi, insanın kendi aleyhine döndürdüğü uygarlığın içinde verdiği düşünsel, duygusal ve bedensel mücadeleyi dâhice buluşlarla anlatıyor. Dizinin ilk iki kitabı YÜRÜYEN KENTLER ve İHANET ALTINI’ Türkçe’de.

Dünya artık bildiğimiz yer değil. 60 Dakika Savaşları’yla kendini tüketmiş insanlık, yürüyen kentlerin üzerinde ürkütücü bir geleceğe doğru yol alıyor. Kentler birbirinin peşinde, kentler birbirinin besini. Çünkü hayatta kalmanın tek yolu, kendinden zayıf olan kenti ele geçirmek ve sindirmek. Avcının her an av olabileceği bu yolculuğun dişlilerini ise siyaset ve aşk döndürüyor.

Dünyanın tüm kaynaklarını ele geçirme hırsıyla yanıp tutuşan liderlerin, özgürlüklerini korumak için direnenlerin, aşkı için ölüme gitmeyi ve ölüme göndermeyi göze alanların yaşadığı ya da savaştığı, kimi masalsı, kimi cehennemi kentlerin büyük yolculuğu başlıyor. İnsanlar ve kentler, karanlıkla aydınlığın birbirine karıştığı bu yolda, belki sonlarına yürüyecekler, belki de umudu yoktan var etmeyi başaracaklar…

Dünyada büyük bir hayran kitlesine sahip İngiliz yazar ve çizer Philip Reeve, olağandışı bir yaratıcılıkla ve zekâyla kaleme aldığı bol ödüllü bilimkurgu dizisinde, insanın bütün yüzlerine, geçmişine ve geleceğine cesaretle bakıyor.

“Yürüyen Kentler” dizisi okurunu, sıradışı karakterlerin, makinelerin, insanlığı sorgulayan insanların, korkan ve korkutan kentlerin cirit attığı benzersiz bir evrende soluksuz bir varoluş mücadelesine ortak ediyor.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com