Korku kısaları İstanbullu sinefillerle buluşuyor

screamqueen

Fil’m Hafızası şehrin kültür-sanat etkinliklerini canlandırmak için her ay farklı bir tema üzerine bir yönetmeni konuk ediyor ve o yönetmenin kendi izlediği ve beğendiği filmleri, dinlediği müzikleri Ortaköy’deki Bloom‘un ev sahipliğinde özel bir etkinlik çerçevesinde sunuyor.

28 Haziran Cuma itibariyle başlayacak etkinliğin ilk konuğu Can Evrenol. Ödüllü genç yönetmen, uluslararası festivallerden seçerek oluşturduğu korku ve gerilim kısa film seçkisini sunduktan sonra Mete Yafet’le birlikte DJ kabinine geçiyor.

Can Evrenol’la tanışma ve sohbet etme imkanının da olacağı gecenin, medya sponsorluğunu Base Post üstlenirken, dünyanın önde gelen özel medya eğitim kurumlarından SAE Enstitüsü proje desteği sağlıyor.

Bir Fil’m Hafızası organizasyonu olan “Horror Night hosted by Can Evrenol”  biletlerini, Biletix web sitesinden, satış noktalarından ve etkinlik akşamı Bloom girişinden temin edebiliyorsunuz. Biletler sınırlı sayıda.

Kapı açılış: 20.30

Gösterim: 21.30

Parti: 23.00

Can Evrenol’un Seçkisi

Off Season (2009)

A.B.D / Jonathan van Tulleken / 12’

Hayatını kış süresince boş olan yazlık evleri yağmalayarak sürdüren ve tek yoldaşı köpeği olan bir adam, girdiği evlerden birinde yaptığı keşif sonucu artık yalnız olmadığını anlayacaktır. Filmin 5 ödülü yanında BAFTA adaylığı da var.

Angst, Piss & Drid (2012)

Norveç / Fredrik Hana / 20’

Kjetil ve Wenche, aynı zamanda seri katil olan bir çifttir. Wenche artık şiddetten eskisi gibi zevk almadığı için, Kjetil cinayetleri tek başına işlemek zorunda kalmakta ve bu da ilişkilerini zedelemektedir.

Insecticide (2005)

İngiltere / Ben Steiner / 9′

Haşere ilaçlama şirketinde çalışan protagonist, her zamanki gibi çağrı üzerine gittiği bir evde, ilaçlama yapmanın hiç de kolay olmadığı bir durumla karşılaşmıştır. Ev sahibinin sürekli yükselttiği ücretin de katkısıyla, kahramanımız zor bir karar vermek durumundadır.

AM1200 (2008)

İngiltere / David Prior / 39’

İş hayatında yaşadığı kabustan kurtulmak için, geceyarısı arabasına atlayıp şehri terkeden bir adam yolunu kaybeder ve kendini haritada gözükmeyen garip bir radyo istasyonunun kapısında bulur. HP Lovecraft tarzında, teknik olarak üstün, çok başarılı ve karanlık bir kısa film.

http://www.filmhafizasi.com

http://www.canevrenol.com

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com