Birlikte hareket etmenin gücü adına

Sena, Disi Bayrak, kece uzerine karisik teknik, 158 x 177 cm, 2010 Huo Rf,Kapali Ucus II Off Flight II, kara kalem, drawings, 35x50 cm, 2012 Merve Morkoc, boooom, 1.5m x 1m  canson uzerine aquarel kurupastel, 2013

Galerist, günümüz genç sanatçılarını bir araya getirmeyi amaçlayan sanatçı girişimi ‘Zamanın İşaretleri’nin aynı isimli ilk sergisine 18 Temmuz – 17 Ağustos 2013 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

Sergide “Zamanın İşaretleri”ni meydana getiren sanatçılar Huo Rf, Merve Morkoç ve Sena’nın farklı disiplin ve teknikleri kullanarak ürettiği yeni işleri izleyicilerle buluşuyor.

Taner Ceylan’ın destek verdiği genç isimlerin bir araya gelmesiyle hayata geçirilen proje; birlikte hareket etmenin gücüne inanan sanatçıların estetik kaygılarını/duruşlarını izleyiciye sunmayı amaçladıkları yeni bir platform olarak konumlanıyor.

Kendi jenerasyonlarının geçirmekte olduğu değişimler ışığında, yeni bir dönemin etkisiyle, bağımsız olmayı hedefleyen bu üç sanatçı, “Zamanın İşaretleri” isimli ilk sergilerinde işlerini sanatsal estetik üzerinden ilişkilendiriyor.

Galerist Facebook 

 

 

 

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com