James Gandolfini gitmeden önce

not_fade_away_header-620x357 not-fade-away-image03

James Gandolfini’nin David Chase’in yönettiği, John Magaro, Bella Heathcote, Jack Huston ile başrolleri paylaştığı Sen Gitmeden Önce (Not Fade Away), filmi 26 Temmuz 2013’de vizyona giriyor.

Beatles ve The Rolling Stones ile ilgili dünya kadar film yapıldı, yapılsın da. Ancak aynı dönemde büyük çıkışı yakalayamamış bir dünya bilmediğimiz, duymadığımız Rock-n‘-Roll grubu da var. İşte televizyon dizilerinin usta yönetmeni David Chase (67) tam da öyle bir grubun hayatına ışık tutuyor.

The Sopranos dizisinin yaratıcısı Chase, Not Fade Away/ Sen Gitmeden Önce filminde Sopranos’un baş kahramanı, yakın zamandaki ölümüyle dünyayı yasa boğan James Gandolfini’yi son bir kez daha başrole yerleştiriyor.

Film, tarih Vietnam Savaşı’nı ve Martin Luther King’i gösterirken, New York, Los Angeles ve Londra gibi şehirlere gözünü dikmiş, şöhreti yakalama peşinde olan bir grubun New Jersey’in bir kasabasındaki hayallerine götürüyor bizi.

Chase, nefis müzikler eşliğinde, dönemin renklerine oldukça sadık kalarak, Coming-of-Age genre’ına özgü konvansiyonlara son 15 dakikaya kadar kölelik derecesinde tutunuyor. Son 15 dakikada ise “sıkılıp”, formatı bir kenara atarak, çarpıcı bir atmosferle seyircisine kucak açıyor.

Sen Gitmeden Önce

Gösterim Tarihi: 26 Temmuz 2013

Dağıtım: Tiglon

İthalat: Calinos Films

Yönetmen: David Chase

Yapımcı: Mark Johnson, David Chase

Senaryo: David Chase

Görüntü Yönetmeni: Eigil Bryld

Kurgu: Sidney Wolinsky

Müzik: Steven Van Zandt

Yapım Yılı: 2012

Ülke: ABD

Süre: 112 dk.

Oyuncular: John Magaro, James Gandolfini, Bella Heathcote

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com