Yeni medyaya adanmış galeriler buraya!

miguel-chevalier-1200x450-1200x450

Yeni medyaların sanatın içine iyice nüfus ettiği aşıkar. UNPAINTED bu anlamda pozisyon alıyor ve sosyal medyadan global “içlidışlılığa” yeni medya fuarı olarak reaksiyon gösteriyor. Uluslararası fuar ilk defa Ocak 2014’te Münih’te düzenlenecek.

50 uluslararası galerinin katılımıyla gerçekleşecek olan UNPAINTED media art fair yeni medyadaki akımları ve tartışmaları sanat üzerinden gözler önüne sermeye hazırlanıyor. Ekibiyle birlikte fuarın konseptini oluşturan direktörü Anette Doms fuarla ilgili, ‘Sanatçılar teknik yenilikleri kullanarak, dijital medyanın sunduğu olanakları, modern iletişim araçlarını ve bilgi yoğunluğunu sorgulayacaklar’ diyor.

30 Eylül’e kadar galeri başvurularının devam edeceği fuarda, sanat eksperlerinden oluşan bir kurul* hangi galerilerin seçileceğine karar verecek.

*Geçici kurulda yer alan isimler şöyle: Peter Weibel (ZKM Karlsruhe), Thomas Trummer (Kunsthalle Mainz Yöneticisi), Philippe Riss (xpo gallery, Paris), Johannes Vogt (Vogt Gallery, New York), Wolf Lieser (Galerie DAM, Berlin), Irmin Beck (Küratör, Münih), Anita Beckers (Galerie Anita Beckers, Frankfurt), Annette Doms (Direktör UNPAINTED), Jussi Ängeslevä (Medya professörü UdK, Berlin), Benedict Rodenstock (Koleksiyoner, Münih), Alain Servais (Koleksiyoner, Brüssel). 

 

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com