Pet Shop Boys, yeni albümünde Türk prodüktörlerle çalıştı

37462_altManset

Orkun Tunç ve Doruk Öztürkcan’dan oluşan ARMAGEDDON TURK (A.TURK) prodüktör ikilisi, tüm dünyada 50 milyon üzeri satış başarısı olan ünlü İngiliz pop müzik grubu PET SHOP BOYS’ un yeni albümü “Electric”in ikinci single’ı “VOCAL” için remiks yaptı.

“ARMAGEDDON TURK TEARGAS MIX” adıyla yayınlanan remiks, grubun kendi plak şirketi X2 ve Kobalt Music tarafından CD single, 12-inch plak ve dijital olarak 29 Temmuz’da tüm dünyada piyasaya çıktı.

ARMAGEDDON TURK’ün yanısıra, single’a remiks yapan diğer prodüktörler; Katy Perry, Nicole Scherzinger, The Saturdays ile çalışmış JRMX, Kylie Minogue, Beyonce, Yoko Ono gibi sanatçılara yaptığı remikslerle ün salmış prodüktör ikili WAWA gibi isimler yer alıyor.

“Electric” albümünün prodüktörlüğünü ve müzik direktörlüğünü de, Madonna’nın “Hung Up” ve “Sorry” gibi hitlerinin arkasındaki isim Stuart Price üstleniyor.

Armageddon Turk ekibi

Orkun Tunç, Doruk Kerim Öztürkcan ve kuruculardan Taner Yurdunkulu, 2007’den itibaren hem Türkiye’de hem de Avrupa ve Amerika’da aranje, prodüksiyon ve remiks çalışmalarına devam ediyor. 2012’de New York’lu management firması Youngstar/Pure Creative firmasıyla anlaşan ikili bugüne kadar; Pink, Ciara, Taio Cruz, Blush, Gala, Chew Fu, Colette Carr, Taryn Manning, Gretchen Rossi vb. isimlere official remiksler yaptı. Armageddon Turk, Türkiye’den de Nazan Öncel(Hayvan’a Remix albümü), Teoman(Aşk ve Gurur Remixler albümü), Yonca Evcimik, Sultana, Ömür Gedik gibi isimlerle de çalıştı.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com