Parklar ve pazarlar rehberini aldınız mı?

zero zero1 zero2 zero3 zero4 zero5 zero6

Zero, hazırladığı Parklar ve Pazarlar rehberinde kentin en güzel park ve pazarlarını önererek, İstanbulluları şehrin tadını “yavaş şehir” olarak çıkartmaya davet ediyor.

Zero İstanbul Parklar ve Pazarlar Rehberi, Abbasağa Parkı, Gülhane Parkı gibi tarihi parkların yanı sıra Ulus Parkı, Özgürlük Parkı gibi son yıllarda yapılan parklara da yer vererek, bu parkların hem geçmişini hem de bugünü anlatarak, her parkın kendine özgü ruhunu yansıtmaya çalışarak, İstanbul’un kamusal alan hafızasına bir katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Tekstil ürünlerinden ikinci el eşyaya, organik beslenmeden yöresel ürünlere herşeyi bulabileceğiniz, şehrin her köşesine yayılmış semt pazarlarını gezen Zero editörleri, İstanbullulara sahip olduğu imkanları bir kez daha hatırlatmayı hedefliyor. Editörlerin yaptığı gözlemlere yer veren bu rehber, sizlere yaşadığımız bu devasa, sürprizlerle ve farklılıklarla dolu kentte birer turist değil, yerli olarak vakit geçirmenizi sağlayacak ipuçları aktarıyor.

Anadolu ve Avrupa yakasından toplam 12 park ve 13 pazarın tanıtıldığı rehbere, 25.000 baskı adediyle İstanbul’un çeşitli kafe, restoran, galeri, müze, bar ve spor merkezlerinden oluşan 400 noktadan ulaşılabilir.

Zero “Parklar ve Pazarlar 2013”  parklarpazarlar.zeroistanbul.com adresinden dijital olarak da takip edilebilir.

Zero Dergisi:

Zero, 2009 yılından beri yayınlanan İstanbul’un en çok okunan etkinlik ve yaşam dergisidir. Müzik, kültür ve sanat etkinlikleri üzerinden şehrin sosyal yaşam haritasını çizer. Her ay ücretsiz olarak İstanbul’daki etkin cafe, galeri, bar, restoran, dükkan ve spor merkezleri gibi 400 ayrı noktada düzenli olarak okuyucusuyla buluşuyor.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com