Haftanın Yabancı Yapım Şirketi: Furlined

cards retouched

Intel ve Toshiba’nın yeni sosyal film dizisi “The Power Inside”dan bahsetmiştik. Şimdi ise filmin yönetmenleri Speck and Gordon‘nun da aralarında bulunduğu Furlined‘dan bahsedeceğiz. Logosunu “F,” olarak değiştiren yapım şirketine göre, F harfinin yanındaki virgül, devamlılığı simgeliyor.

İsmini Méret Oppenheim’ın sürreal sanat eseri “Breakfast In Fur“den esinlenerek alan, 2005’te kurulan Furlined, Los Angeles, Kaliforniya temelli bir yapım şirketi. Temsil ettiği yönetmenlerin şöhreti ve yaratıcılıkları hasebiyle, Creativity Magazine’nin ABD’nin en gözde yapım şirketleri arasında gördüğü Furlined, şimdi de yeni kurumsal kimliği/logosu ile gündemde.

Şirketin yeni görüntüsünün arkasında bulunan Toronto’lu Blokdesign ekibinden Patricia Kleeberg’e göre “F,” “What’s next” yani “sırada ne var” anlamına geliyor. Bu da şirketin yenilikçi vizyonunu ortaya koyuyor.

Dünyanın her yerinden reklam yazarları, art direktörler ve yapımcılarla çalışan Furlined, insanları harekete geçiren interaktif marka hikayeleri yaratmayı seviyor. Televizyondan türlü medya platformuna, değer yaratmayı amaç edinen yapım şirketi, kültürle ticaretin buluştuğu noktada yeni dil ve iletişim yolları aramakta ve bulmakta usta.

Furlined yönetmenlerinden Adam Hashemi ile 2011’de yaptığımız söyleşi için tıklayın.

.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com