Haftanın yönetmeni: Diego & Vladi

Diego & Vladi

Geçtiğimiz günlerde ödüllü prodüksiyon şirketi Caviar ile anlaşma imzalayan ikili Diego & Vladi reklam dünyasının parlayan isimleri arasında. Buenos Aires’te sinema okurken tanışan ikili, ortak yönlerini çok geçmeden keşfederek 2005’te birlikte çalışmaya karar vermiş.

El Ojo de Iberomerica’da 2006, 2007 ve 2008 senelerinde “Best Directors of Colombia” ödülleri kazanan yönetmenler, 2011’de ise, Del Campo Saatchi & Saatchi Buenos Aires için çektikleri BGH klimaları kampanya filmleriyle Cannes Lions’da dört ödül daha almışlar.

Ticari işlerin yanı sıra kişisel projelere de vakit ayırmasını bilen ikili ne yapsa, ödül getiriyor belli ki. Vladi’nin “Soy Tan Feliz” isimli kısa filmi 2011’de Cannes Film Festivali’nde “La Palme d’Or/Altın Palmiye” aldığı gibi, Slamdance, Glasgow, Sao Paulo, Zagreb, Rio de Janeiro festivallerinde de gösterilmiş.

NYU’da 2011’de yaşamını yitiren Marketa Kimbrell‘den oyunculuk ve oyuncu yönetmenliği dersleri alan, Bueonos Aires’te altı yıl boyunca Nora Moseinco‘nun oyunculuk okulunda da eğitim gören Vladi’nin ilk kısa filmi “De cómo Buckowsi,” Berlin, Interfilm Short Festival başta olmak üzere sayısız festivale seçilmiş. Sao Paulo Festivali’ndeyse jüri özel mansiyon ödülü almış. Vladi’nin en son çektiği kısa film “Lucio”da hazır ve kim bilir ne ödüller kazanacak.

Gerek sinema filmi yönetmenliği, gerekse tiyatro yönetmenliği geçmişiyle, her bir projesinde çarpıcı görsellik ve oyunculuğa fokus olmayı seven ikilinin Caviar’a katılmasıyla ilgili şirket yöneticilerinden Valeria Maldini, “Diego & Vladi’nin çok uzun zamandır hayranıyız. Bize katılmaları büyük onur. Birbirlerini öyle güzel tamamlıyorlar ki, yaptıkları her işte detaylara olan düşkünlükleri ve işe olan hakimiyetleri dikkat çekiyor.” diyor.

Caviar hakkında: 

2006’da kurulan yapım şirketi Caviar’ın, Brüksel Los Angeles, Paris, Amsterdam, Londra ve Prag’da ofisleri bulunuyor. Komedi unsurlu virallerle Los Angeles ofisi öne çıkarken, dramatik televizyon dizileriyle ödüller alan Brüksel ofisi gibi, her birinden farklı sesler ve renkler çıkıyor. Yönetmenler 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com