CRAFT Oyunculuk Atölyesi kayıtları başladı

9502985674_5302696770_o

Sanford Meisner, Uta Hagen ve Eric Morris oyunculuk teknikleri temelli CRAFT, oyunculuk çalışmak isteyenleri yaş, eğitim seviyesi, deneyim ayırt etmeksizin kabul ediyor. Yeni dönem atölyeler ise Eylül’de başlıyor. 

2011 yılında Çağ Çalışkur (foto) ve Bahar Erkal tarafından kurulan CRAFT Oyunculuk Atölyesi, Eric Morris, Sanford Meisner, Uta Hagen, Stella Adler ve Metot oyunculuk teknikleri üzerine oyuncu adayları ve profesyonel oyuncular ile atölye çalışmalarını sürdürüyor.

Hedefi, temel oyunculuk atölyesinin yanı sıra dans, müzik, metin analizi, film analizi, kamera önü oyunculuğu, dramaturji ve diksiyon atölyeleriyle öğrencilerinin yaratıcı üretimlerini artırmak ve yeteneklerini desteklemek olan atölye, ‘oyun oynama’ ruhunun korunması gerektiğine inanıyor.

Atölyenin amacı, sahne üzerinde veya kamera karşısında, oyuncunun kendi malzemesini en verimli şekilde kullanmasını sağlamak. Oyuncunun alacağı riskler ve karar verme mekanizmasını geliştirerek enstrümanı olan beden, ruh ve beynini eğitmek, üretici ve yaratıcı sürece hazır hale getirmek.

Bu atölye ortamı ve devam eden dersler sayesinde oyuncu ve oyuncu adaylarına sürekli devam edebilecekleri ve destek alabilecekleri bir çalışma alanı sunuluyor…

Ayrıca, bünyesindeki CRAFT AJANS sistemi sayesinde öğrencilerinin iş deneyimlerini atölye çalışmaları süresince desteklemek de misyonlarından biri.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com