Kreatifseniz bu organizasyonlar kaçmaz!

AW_Day_4_01134

Ağustos’un ikinci yarısını kapsayan ve Eylül ayı boyunca dünyada gerçekleşek olan yaratıcılıkla ilgili festivalleri ve etkinlikleri bir araya getirerek takipçilerimize sunuyoruz. Bu organizasyonlar yolunuz düşerse gitmenizi tavsiye edeceğimiz, hatta bizzat planlamanızı önereceğimiz ölçekte ve nitelikte.

*Typecon

Kar amacı gütmeyen Society of Typographic Aficionados (SOTA) tarafından düzenlenen TypeCon, tipografi akla geldiği zaman kaçırılmaması gereken bir etkinlik. Bu senenin ağırlık konuları linotip ve kaligrafiden ve imine kadar uzanıyor.

21-25 Ağustos 2013

Hilton Portland/Executive Tower, Portland, Oregon

www.typecon.com

typecon

*Generate

Web tasarımı konferansı Generate, Creative Bloq ve .net’in organize ettiği ilk etkinlik olma özelliğini taşıyor. Program grid gurusu Mark Bolton, tasarım felsefecisi Oliver Reichenstein ve mobil web tasarımı konusundaki kanaat önderi Stephanie Riger gibi isimlerin konuşmalarıyla kendinden söz ettiriyor.

13 Eylül 2013

Grand Connaught Rooms, Londra

www.generateconf.com

generate conference

*Spikes Asia

Dünyanın tüm kreatif beyinlerini bir araya getiren festival, Cannes Lions ve Haymarket’in ortak girişimi. Spikes Asia ödülleri ise yaratıcı reklamcılıkta verilen bölgenin en prestijli ödülleri kabul ediliyor.

15-17 Eylül 2013

Suntec Singapore International Convention and Exhibition Centre,

Suntec City, Singapur

www.spikes.asia

spikes asia

*The London Design Festival

V&A müzesinin etrafında çeşitli yerlerde düzenlenen bu festival sadece İngiltere’nin değil, dünyanın en müstesna ve kilit uluslararası organizsyonlarından biri. Yani tasarımcıların olmazsa olmazı bir festival. Festival bu yıl 300 farklı etkinlik ve sergi organizasyonu ve yüzlerce partner organizasyonla dünyanın her noktasına yayılıyor.

14-22 Eylül 2013

Londra’nın çeşitli yerlerinde

www.londondesignfestival.com

the london design festival

*Circles

İki gün süren Circles konferansları tutku ve yaratıcılıktan, üretim süreçleri ve sehayatlerine kadar ilgi çekici konuşmalarla özellikle tutku ve hayalgücü temalarını başlığına taşıyor.

19-20 Eylül 2013

Palace Arts Center, Grapavine, Teksas

www.circlesconference.com

circles logo
*The Seymour & Milton Posters Show

Poster sevmeyen var mıdır bilemiyoruz ama Kemistry galerideki sergiler kaçmaz. Özellikle ilk kez sergilenecek olan Seymour Chwast ve Milton Glaser ve dillere destan Push Pin Studio‘nun işlerini görmek gerek.

19 Eylül – 2 Kasım 2013

Kemistry Gallery, Londra

http://kemistrygallery.co.uk

poster

*Advertising Week

Dünyanın ve tabii ki endüstrinin önde gelen pazarlama ve iletişim profesyonelleri burada buluşuyor. Geleceğin reklam dünyasının kodları ve şifreleri burada çözülüyor. 200’den fazla etkinlikle, bu haftada standart konferansların çok ötesine geçilip, reklamı geleceğe taşıyacak kilit mevzular ve trendler su yüzüne çıkıyor.

23-27 Eylül 2013

New York City’de muhtelif yerlerde

www.advertisingweek.com

advertising week

 

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com