OFFF Barcelona 2014’ün yıldızları Vol.1

Andres

Dünyanın önde gelen kreatif konferanslarından OFFF Barcelona 2014 birbirinden değerli sanatçıları ağırlamak için hazırlanıyor. İşleri son olarak, mimari, tasarım, fotoğraf ve reklamla ilgili dünyanın en kreatif insanlarının tanıtıldığı Go West! Cutting-Edge Creatives isimli kitapta yer alan Holly Andres de öne çıkan isimlerden. 

Biletleri neredeyse tükenen 15-17 Mayıs 2014’te gerçekleşecek olan, yarının sanatını masaya yatıran OFFF Barcelona’ya katılacak birbirinden kıymetli, ilham verici konuşmacıları/sanatçıları tanıtıyoruz.

Tüm katılımcılar reklam, film, prodüksiyon, fotoğraf, illüstrasyon gibi alanlarda dünyada öne çıkan isimlerden.

Andres_12_window_1000

Holly Andres

Sanatçı, fotoğrafı ve filmi çocukluğun karmaşıklığını, hafızanın geçici doğasını ve kadınsı içgörüyü araştırmaya yönelik kullanıyor. Fotografik stili bazen rahatsızlık veren alt metinlerle, dokunulabilir konularla karanlık konular arasındaki tansiyonu yansıtıyor.

İstanbul dahil, New York, Los Angeles, San Francisco, Atlanta ve yaşadığı Portland Oregon’da kişisel sergiler açan Holly Andres, The New York Times Magazine, Time, Art in America, Artforum, Exit Magazine, Art News, Modern Painters, Oprah Magazine, Elle Magazine, The LA Times, Glamour, Blink ve 35 yaş altındaki en önemli sanatçılar arasında gösterildiği Art Ltd. gibi yayınlarda yer almış bir sanatçı. (Fotoğraflar: The Fall of Spring Hill serisinden)

Unfold 04_4_860

Pomme Chan

İşleri La Perla Magazine, Digital Arts Magazine ve New York Times Magazine gibi çeşitli yayınlarda yer alan tipografik illüstrasyon aşığı, günlük hayattan ilham alıyor. Sanatçı işlerini eşarp, yastık ve giyim eşyalarına uygulamayı seviyor. (Fotoğraf via Sixtysix Visuals)

Becker Design / Reel / 2013 from Aaron Becker on Vimeo.

Aaron Becker

Aaron Marshall Becker “main title” ağırlıklı çalışan sinema ve televizyon yönetmeni. Sanatçı film endüstrisinde, Sinister, Snitch ve  The Babymakers gibi filmlere farklı kreatif konseptler geliştirmesiyle ünlü.

Abel Martínez

Martinez mektepli değil, alaylı bir tasarımcı ve grafiker. Tasarım topluluğu DOMESTIKA’nın 1998’deki ortak kurucularından ve şimdilerde Danimarkalı ajans MOLAMIL’in kreatif direktörü.

995996_559585047431598_2122341874_n

Bartholot

Berlin temelli Robert G. Bartholot’un işlerinin odak noktasını fotografik illüstrasyon ve art direction oluşturuyor. Kendine has benzersiz tarzı olan sanatçının müşterileri arasında Diesel, Playstation, Surface Magazine ve Neo Vague bulunuyor. (Foto: Bartholot/Nightingale, 2010)

chip-kidd-portrait-1

Chip Kidd

“Asla bir fikre aşık olma. Fikir fahişe gibidir, biri işini yapmazsa, her zaman, her zaman, her zaman bir diğeri yapar.” sözüyle bilinen Chip Kidd, New York City’de yaşayan bir tasarımcı ve yazar. Onun için Amerikan kitap tasarımı sanatının devrimcisi, büyücüsü diyebilirsiniz. National Design Award for Communications ödüllü sanatçının aynı zamanda, International Center of Photography‘nin verdiği Use of Photography in Design ödülü bulunuyor.

DEVAMI YARIN!

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com