Cité Des Arts yeni konuğunu bekliyor

ciaparisb

Paris Cité Internationale des Arts misafir sanatçı programının Ekim-Aralık2013 dönemi için başvurular kabul edilmeye başladı.

Paris’in merkezinde ismi her daim kültür-sanat ve eğlenceyle birlikte anılan Seine nehri kıyısındaki Marais semtinde yer alan Cité Internationale des Arts, 1965 yılından bugüne dek dünyanın farklı coğrafyalarından 18.000’den fazla sanatçıya çalışma ve yaşama olanağı sağlamış köklü bir sanat kurumu.

Aynı anda 350 sanatçıya iki ay ila bir yıllık sürelerle konaklama imkânı sağlayan kurum, öncelikli olarak görsel sanat ve müzik alanlarında çalışan sanatçılara yaşayıp çalışabilecekleri bir kişisel atölye sunuyor. Bunun yanı sıra, bünyesindeki sergi salonları, prova odaları, konser ve gösteri alanlarının yanı sıra, Paris içinde çeşitli işbirlikleri ile sanatçılara kendilerini geliştirme ve aktif üretim fırsatı sunuyor.

Dünyanın dört bir yanından doğrudan Cité Internationale des Arts’a yapılan sanatçı dosyası başvurularının yanı sıra, 60 ülkeden kamu ve özel sektör kurumları da, Cité des Arts’la özel sözleşme imzalayarak uzun süreli atölyeler kiralayarak her yıl kendi seçtiği sanatçıları Cite des Arts’a gönderiyor.

2029 yılına dek kesintisiz devam edecek misafir sanatçı programına katılacak sanatçılar, 7 kişilik seçici kurul tarafından belirleniyor.

Paris’te yer alan Cité Internationale des Arts, ev sahipliği yaptığı 350 sanatçıya tahsis ettiği kişisel atölyelerde iki aydan bir yıla kadar süreyle konaklama imkânı sağlıyor.

Bünyesindeki sergi salonları, prova odaları, konser ve gösteri alanlarının yanı sıra çeşitli atölyelerle de sanatçılara kendilerini geliştirme ve aktif üretim fırsatı sunuyor.

Ekim-Aralık 2013 dönemi misafir sanatçı programına katılmak isteyen sanatçıların başvurularını 30 Ağustos 2013 Cuma günü saat 17:00’ye kadar e-posta yolu ile citedesarts@iksv.org adresine iletmesi gerekiyor.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com