OFFF Barcelona 2014′ün yıldızları Vol.2

Dün tanıtmaya başladığımız dünyanın önde gelen kreatif konferanslarından OFFF Barcelona 2014’te yer alacak olan, yaptıkları işlerle alanlarında öne çıkan yaratıcı isimleri tanıtmaya devam ediyoruz.

danny yaunt

Danny Yount

Sinema ve televizyon için yarattığı jeneriklerle şöhret kazanan Yount, Six Feet Under için hazırladığı jenerikle Emmy ödülü aldı. Alliance Graphique Internationale’e (AGI) kabul edildi ve Kiss Kiss Bang Bang, Sherlock Holmes, Iron Man gibi filmlerin açılış sahneleriyle Prologue Films’in Sr. Creative Director ünvanını aldı.

Eyewitness War promo from Danny Yount on Vimeo.

HELVETICA

Erik Spiek­er­mann

Spikermann’i anlatmak için şu sözü yeterli olabilir: “Hayatım boyunca tipomaniden muzdarip oldum. Bu hastalığa deva yok ama öldürmüyor da.”

hvass & hannibal

Hvass&Hannibal

Hvass&Hannibal Kopenhag temelli multidisipliner bir tasarım stüdyosu. İllüstratif ve kavramsal tasarım konusunda muhtelif alanlardaki ortak çalışmalarıyla bir araya gelen Nan Na Hvass & Sofie Hannibal, ister dijital evrende olsun, ister üç boyutlu işlerde olsun, art direction ve grafik tasarım çözümleriyle müthiş işlere imza atıyor.

ian anderson

Ian Anderson/The Designers Republic

“Kırmızı arabaya sarı de, tepki alırsın.. İnsanları olası konseptlerle yüzleştir, cevap alırsın. Belki istediğin cevap olmaz ama en azından bir diyalog başlatmış olursun.”

Ian Anderson’nun kurduğu The Designers Republic™ görsel kültürümüzde önemli bir global marka ve imza. Ayrıca dünyanın en çok taklit edilen tasarım ajansı ünvanına sahip. Dans müziğin, electronica’nın ve Sony Playstation’nun görsel dilinin kitabını onlar yazdı. (Foto: © Jacqui Bellamy 2012)

kokoro&moi

Kokoro & Moi

Kokoro & Moi iri fikirler ve progresif konseptler yaratmayı seven tam teşekküllü bir reklam ajansı. Strateji, kurum kimliği ve tasarım konusunda iddialı ve normları zorlamayı bilen bir ajans aynı zamanda. (Fotoğraf: Stockmann için packaging örneği)

KokoroMoi_Stockmann_Outside_04

Lotta Nieminen

Lotta Nieminen Helsinki temelli bir illüstratör, grafik tasarımcı ve art direktör. Finlandiya’da çıkan moda dergisi Trendi, New York’taki Pentagram Design’dan sonra, halihazırda New York City’de tasarım stüdyosu RoAndCo için çalışıyor. ( İmaj: Le Monde için hazırlanan Paris haritası)

lottanieminen_lemonde-01

DEVAMI YARIN!

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com