OFFF Barcelona 2014′ün yıldızları Vol.3

oliver jeffers

İki gün önce tanıtmaya başladığımız dünyanın önde gelen kreatif konferanslarından OFFF Barcelona 2014′ün öne çıkan yaratıcı isimlerini tanıtmayı sürdürüyoruz.

Oliver Jeffers

“Kafamda hemen hepsini ayrıştırıyorum: Resimler kelimeleri tanımlıyor, kelimeler resimleri.” Figüratif resimden kolaja, enstelasyondan tipografiye ve resim kitabına varana kadar, Oliver Jeffers’ın belirleyici özellikteki resimleri Londra ve New York dahil dünyanın farklı şehirlerinde sergilendi; resim kitapları Harper Collins (İngiltere) ve Penguin (ABD) gibi yayınevleri tarafından basıldı ve 30 farklı dile çevrildi. Ayrıca eserleri Newsweek, The New York Times, United Airlines, TED, Nintendo gibi yayınlarda yer alıyor. Sanatçı sayısız gençlik kitaplarının illüstrasyonlarını yaptı. (üstteki foto)

owen daveyy

Owen Davey

“Dertliysen, çay yap”… Freelance illüstratör Owen Davey’in çalışmaları geleneksel ile dijital medyayı birleştiren çağdaş ve aynı zamanda nostaljik işlerden oluşuyor.. Sanatçının tercih ettiği sıcak ve yumuşak renk yelpazesi, kullandığı tekstür ve dokular, eğlenceli, sevecen ve bilgilendirici imajlara dönüşüyor..

vicente garcia

Vicente García Morillo

“Yaptığım işe olan tutkum, yaşamımın ve kariyerimin itici gücü oldu. Yaptığım işi iyi yapmam için, o işe inanmam şart. Grafik tasarımı seçmemin nedeni kendimi ifade etmeye ve dünyayı nasıl anladığımı göstermeye ihtiyaç duymamla ilgili.”

Madrid temelli ünlü tasarımcı Vincente Morillo, müşterileri Adidas, Urban Outfitters ve Wired Magazine’e yaptığı işlerle tanınıyor. Tipografi ve illüstrasyonu kolaylıkla birbirine entegre eden tasarımcı, çekincesiz stiliyle, her daim taze ve beklenmedik işlere imza atıyor.

KarinFong

Karin Fong

Imaginary Forces’un kurucularından biri olan Karin Fong hem yönetmen hem tasarımcı. Sağduyulu işlerini benzersiz kılan da, bu iki yönünü bir arada kullanıyor olması.

crowd

CROWD

CROWD motion graphics, görsel kimlik, web ve mobil deneyimi ve interaktif enstelasyon tasarlayan yaratıcı bir tasarım stüdyosu.

App // OFFF Re-branding from OFFF, let’s feed the future on Vimeo.

golanlevin1

Golan Levin

Golan Levin “new media” sanatçısı, kompozitör, performansçı ve “artifacts” konusunda oldukça şöhretli bir mühendis. Levin’in şaşırtmalı tasarımları dijital teknoloji üzerinden, insanın makine ile olan ilişkisini yeniden kurguluyor. Sanatçının interaktif çalışmaları, farklı iletişim kanalları açarak, deneyim tasarımı konusunda kendine özgü bir bakış sergiliyor.

DEVAMI YARIN!

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com