Türkiye’nin ilk ve tek müzik filmleri ve videoları festivali başlıyor!

groovy images

Türkiye’nin ilk ve tek müzik filmleri ve videoları festivali Groovy Images, 4-6 Eylül arasında Beyoğlu, Tonic Lounge’da gerçekleşiyor. Ağırlıklı olarak müzik videolarının yer alacağı festivalde uzun ve kısa metrajlı müzik filmleri de yer alıyor.

Taksim Gezi Parkı’nda başlayan ve tüm Türkiye’ye yayılan olaylardan ötürü 28 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleşemeyen Groovy Images Müzik Filmleri ve Videoları Festivali 4-6 Eylül arasında Beyoğlu,Tonic Lounge’da gerçekleşiyor. Ağırlıklı olarak müzik videolarının gösterileceği programda uzun ve kısa metrajlı müzik filmleri de yer alıyor. 

Üç gün sürecek festivalde her gün 19.00 ve21.00 seanslarındaki gösterimlerin hemen ardından 23.00’da festival partileri gerçekleşiyor.

Sigur Ros da bu festivalde!

Festival programının en dikkat çeken filmi ise festivalin kapanışını yapacak olan Sigur Ros grubunun İnni isimli filmi. Sigur Ros grubunun Fjögur Píanó klibi de festival yarışmasında en iyi video klip ödülü için yarışacak.

Black Eyed Peas grubundan hatırladığımız Will I Am’in de yer aldığı ve Ugandalı gençlerin hip-hop ve breakdance aracılığıyla hayallerini gerçekleştirme hikayesinin anlatıldığı belgesel Bouncing Cats ise festivalde yer alan bir diğer uzun metrajlı film.

Yarışmanın ulusal bölümünde yer alacak kliplerden bazıları “Mor Ve Ötesi – Bisiklet”, “Yeni Türkü – Eyvallah”, “Multitap – Ben Anlarım”, “Sertaç & Semih – Sugar Man”, “Emir Yargın – Tokat”.

Uluslararası yarışmada ise Beirut, Sigur Ros, Bonobo, Boys Noize, M83, Justice, XXYYXX gibi sanatçıların çeşitli klipleri yer alacak.

Ustalara saygı adı verilen yarışma dışı bölümde ise Madonna, Robbie Williams, New Order, Bat For Lashes, Kylie Minogue gibi sanatçıların klipleri bulunuyor.

Yarışmaya katılan onlarca video arasından en iyilerin belirleneceği ödül töreni 6 Eylül 2013 günü 21.00’da düzenleniyor.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com