“El değmemiş marka görünce dayanamayız.”

teskilat

Haftanın Yerli Tasarım Ajansı” bölümümüzde sıra ve söz, ‘otobüste, metroda, arabada, radyoda, toplantıda, fabrikada, şubede, markette, mağazada, sinemada, internette, gazetede… Fikrin olduğu her yerdeyiz’ diyen Teşkilat’ta. 

“Ulaşmayı istediğiniz konum ve hedefler bütününü ele alırız. Dışınızda durur, içinizde çalışırız; sessizce işimizi yaparız. Eksiği görür, tamamlamak için sızabileceğimiz her alanı doldururuz. Fikrimizin tüketiciyi 360 derece sarması gerektiğine inanırız. Bu yüzden her fırsatı her mecrayı değerlendirir; geliştirmek için araştırır, çalışırız. Satış rakamlarını merak eder; aklımızdakini sormaktan çekinmeyiz. Yetkimizi kullanırız. Tecrübeyi yaratıcılıktan ayırmayız. 

Uluslararası işletim sistemi ile çalışıyoruz. İhtiyaç duyduğunuz gerçek Türkiye deneyimine sahibiz. Zamanın değerini çok iyi biliyoruz. Hızlı aksiyon alıyor, sonuç odaklı yaklaşıyoruz. Bir el ilanının da bir gazete ilanı kadar önemli olduğunun farkındayız. Satışı artırmanın, markaya katma değer sağlamanın gerçek ödül olduğunu biliyoruz. 

Deneyimli, işinin uzmanı bir ekibe sahibiz. Marka takımları yaratarak sahaya çıkıyoruz. Takımlarımızı belirli periyotlarda transfer ve değişimlerle hep dinamik kılıyoruz. Yerimizde durmuyor, sokağa çıkıyoruz. Neler olup bitiyor; deneyimliyoruz. Müşterilerimizle düzenli toplantılar yaparak gündemi yakından takip ediyoruz.” 

Bir bakıma Teşkilat’ın manifestosu ya da 5 N 1 K’sıyla girizgah yaptıktan sonra, Tuğrul Mengi (Grup Direktörü) ve Sinan Alaeddinoğlu’nun (Kreatif Direktör ve Ajans Kurucu Ortağı) klasik sorularımıza verdikleri cevaplara geçelim.

Hikayeniz?

Bir kreatif direktör bir müşteri ilişkileri direktörüne gel beraber ajans dükkanı açalım demiş… Butiktir, gerilladır; oralara bulaşmadan sessiz sedasız işini yapan bir tam hizmet ajansıdır Teşkilat. Uluslararası ajans işletim sistemine sahiptir ama lokaldir.

Türkiye’yi ve bu ülkenin insanını iyi tahlil eder. Genelde sırtında reklam yükü olmayan büyüyen ve büyüme potansiyeli olan markaları hedefine koyar. Müşterisinin içine sızar; haddi olsun olmasın tüm pazarlama faaliyetlerinde varlığını hissettirir.

Kişi sayısına değil kişi kabiliyetine yatırım yapar. Az bürokrasiyle çok işi, tam zamanında yapmak huyudur.

Zaaflarınız?

El değmemiş marka görünce dayanamayız. Bir markayı almayı kafamıza koyarsak alana kadar peşini bırakmayız.

Altını çizmek istedikleriniz?

Sanatçı değiliz. Fikirler de çocuğumuz filan değil. Üstünü çizemeyeceğimiz fikir yoktur. Ama atmayız. saklarız. Gün gelir lazım olur.

İlham nasıl oluyor da oluyor?

Tek başına olmaz. Gelmez. İlham ekip işidir. Yazarı çizeri konuşarak çalışarak bulur o her neyseyi.

Fikir dediğiniz nedir ki?

Hamurdur. Tatsız tuzsuz bile olsa ekmek hamursuz olmaz.

Kahramanlarınız?

Verdiğimiz mesajı alan, eli rafa giden tüm tüketiciler.

Hangi müşteri gelsin?

Ne olursa olsun gelsin, içinde heyecan varsa mutlaka gelsin.

Hangi müşteri gelmesin?

Ne münasebet, müşteriye gelme denir mi?

Müşterileriniz?

Sayıları her gün artıyor. En güncel liste teskilat.com.tr’de.

Sizden sonra kime yer verelim?

Wieden+Kennedy fena ajans değildir.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com