Ben bienale bienal demem, alışveriş ve tur yoksa

ArdanOzmenoglu_collabcubed_post-it

13’üncü İstanbul Bienali başladı. İki yılda bir yapılan bu sanat etkinliği daha geniş bir kitleye ulaşabilmek ve seyirci ile sanat arasındaki her türlü engeli kaldırmak için bu sefer bedava. Yerli ve yabancı birçok sanatçının, resimlerini, fotoğraflarını, heykellerini, videolarını görebileceğiniz bienal, özel tasarım ve turlarıyla da dikkat çekiyor. 

Bu yılki İstanbul Bienali’nin görsel kimliğinin tasarımı Hollandalı tasarım firması LAVA Amsterdam’dan Ruben Pater’e ait. Pater imzasını bienalin web sitesi, tüm basılı malzemeleri ve afiş tasarımlarında görebilirsiniz.

Ayrıca Pater, 13. İstanbul Bienali konseptli hediyelik ürünlerin tasarımına da imza atmış. İKSV Tasarım Mağazası ve bienal süresince Antrepo’dan temin edilebilecek 13. İstanbul Bienali tasarım serisi, tişört, mama önlüğü, lokum kutusu, kupa, fincan ve bardak seti, bardak altlığı, anahtarlık, magnet, telefon ve dizüstü bilgisayar kılıfından oluşuyor

Contemporary Istanbul, 13. Istanbul Bienali için özel bir tasarıma daha imza atmış. Sanatçı Ardan Özmenoğlu‘nun tasarladığı “Mona Lisa Bag” adlı çanta 10 bin adet üretilmiş. Hem Contemporary Istanbul’un hem de bienalin etkinliklerinde ayrıca İstanbul’un önemli otellerinde dağıtılacak olan çanta sanatın ikonlarına düşkün olanlar için popüler deyişle “must have” nesnesi.

Fest Travel, bienali detaylı bir şekilde görmek ve eserler hakkında kapsamlı bilgi edinmek isteyenler için özel bir gezi düzenliyor. 17 Eylül’deki (bugün!) İstanbul Bienali’ne özel gezi, sanat tarihçisi ve küratör Lora Sarıaslan yönetiminde gerçekleşiyor. Gezinin ücreti 70 TL.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com