Damien Hirst, David Bailey ve diğerleri Tom’u arıyorlar!

1381888_245919472225577_1379255272_n damien-hirst-stormtrooper-helmet-for-art-wars-1

Art Below‘un** kurucusu Ben Moore ve Stormtroopers’ın yaratıcısı Andrew Ainsworth “Art Wars/Sanat Savaşları” isimli sergiyle gündemde. Londra’daki Saatchi Gallery’de gerçekleşecek olan sergi, üç gün sürecek olan Strarta Art Fair kapsamında bugün başlıyor. Çok yönlü projenin parçası olan sergi, 10 yıldır kayıp olan Moore’un kardeşi Ben’i bulmak için.

Damien Hirst, Dinos & Jake Chapman, Mr. Brainwash, David Bailey ve Joana Vasconcelos gibi şöhretli sanatçıların meşhur Stormtrooper kasklarını yeniden yorumladığı sergiden elde edilecek olan gelir 10 yıldır kayıp olan Ben Moore’un kardeşi Tom’u* arama çalışmalarında kullanılacak.

Art Wars sergisi, 17-20 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan Frieze haftasına paralel olarak Regent’s Park metro istasyonunundaki tüm billboard’larda da yer bulacak.

Ayrıca Erin Ko‘nun özel olarak “Art Wars” için tasarladığı ve ücretsiz indirilebilen aplikasyon sayesinde metro kullanıcıları Regent Park’taki Stormtrooper billboard’larını telefonlarıyla 3 boyutlu olarak görebilecekler.

*Tom bundan 10 yıl önce 2003’te 31 yaşında evini terk etmiş. O zamandan beri ailesi ve yakınları ondan haber almamış. Kardeşi Ben, iki çocuk babası olana kadar üç yıl boyunca Tom’u aramış ve bir noktada ara vermiş. Şimdiyse, Missing People Charity ve ailesi arama çalışmalarını tekrar başlatmış. Hatta bir web sitesi bile kurmuşlar: www.missingtom.com. 

**2006’da Ben Moore tarafından kurulan Londra temelli Art Below, kamusal alanlarda uluslararası sanatçılarla uluslararası sanatsal organizasyonlar üreten güncel sanat hareketi. 

Tom ile ilgili kısa filmi aşağıda izleyebilirsiniz.

(İmaj 1: Mr. Brainwash for “Art Wars”; İmaj 2: Damien Hirst for “Art Wars”)

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com