Kanıtlandı, WhatsApp ilişkileri bitiriyor!

whatsapp_
WhatsApp çiftlerin başına dert. İletişimde hız kazandırmak, kısa konuşmak için icat edilen bu aplikasyon, Alman Focus dergisinin haberine göre büyük yanlış anlamalara neden oluyor ve ilişkilerin son bulmasına sebep oluyor.
Bu türden haberlere dergimizde pek yer vermiyoruz. Ancak söz konusu olan uygulama hemen herkesin hayatının merkezinde olduğu için kulak kabartmakta fayda var. Yoksa siz kreatif insanların özel hayatları olmadığını mı düşünüyorsunuz?
Gelelim habere ve terapistlerin vardığı sonuca:
1. WhatsApp, hız demek, eğer hemen yanıt vermezseniz, ilişki durumu, özellikle gençlerde hemen “it’s complicated” durumuna geçebiliyor.
2. Gece uykunuz kaçınca, WhatsApp’da sevgilinizin az önce, örneğin 2.04’te uyanık olduğunu farkedip, birşeyler yazıp cevap almayınca, kuşku cephesinde uykusuzluk tavan yapıyor: Madem uyanık, neden yazmıyor?
3.  WhatsApp her daim uyanık olmayı şart koşuyor. Siz ister mega iş baskısı altında çalışıyor olun, isterseniz spor salonunda kardiyo yapıyor olun, farketmez, 10 dakika içinde yanıt vermiyorsanız, bittiniz.
4. Yani bir gün önce sevdiğiniz kişi için ne kadar değerli olduğunuzu bilseniz de, söz konusu WhatsApp’ta yanıt verme süresi olduğunda, güvensizlik bu uygulmayı kullanmayanlara göre çok daha ileri boyutta. Bu durumda “smiley”ler bile kifayetsiz kalıyor.
5. Kontrol manyaklarının ve böyle biriyle ilişkisi olan özgür ruhluların bu uygulamadan uzak durması terapistler tarafından şiddetle tavsiye ediliyor.
About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com