Ajanslar iş yapmaktan kendi tanıtımını yapamıyor!

Projekttriangle_Publikation_Point_London_01 PT_OpenHouseLectures_News

Terzi ve sökük hikayesi tasarım ajansları için ziyadesiyle geçerli. Yaratıcılıkta müşterisini memnun etmeyi bilen tasarım ajansları, kendilerini memnun etmekte genellikle geride kalıyor. Kuruluşunun 14. yılında Alman tasarım stüdyosu Projekttriangle’ın, kendi tanıtımı için hazırladığı portfolyo kitap ilham verici.

Almanya Stuttgart temelli Projekttriangle ve kurumsal yayınlar çıkaran Heidelberg temelli High Quality Innovations (HQi) 10 yıldan fazla süredir birlikte çalışıyor. Uzun zamandır tamamen serbest bir proje peşinde olan iki firma, Projekttriangle’ın 14. senesini vesile edip, harika bir portfolyoya imza atmış.

Yıllarca, ‘şunu yapmalı, bunu etmeli’ diye konuşup durduklarını söyleyen HQi şefi Jonas Braus, ‘hadi yapalım, dedikten sonra Projekttriangle’ı anlatan 152 sayfalık “İlham Almanın Kaynakları ve Anlamı” başlıklı sıradışı bir portfolyo/kitap hazıladık’ diyor.

Japon kağıt firması Takeo’nun 25 farklı kağıt tipinin kullanıldığı kitabın özellikleri saymakla bitmiyor. Metin, illüstrasyon, grafik, fotoğraf, resim dengesi kusursuz olan kitap ile sadece ajansın tanıtımı değil, aynı zamanda kağıt üreticisinin de tanıtımı yapılıyor belli ki.

Bizde de zamanında matbaaların bu tür işler yaptığını biliyoruz -belki hala vardır- ama kreatif ajanslar yeni yıl takvimleri bastırmak yerine, matbaacı ve kağıtçısını da yanına çekip böyle bir projeyle büyük sükse yapabilir.

Üç dilde (Almanca/İngilizce/Japonca) ve numaralandırılmış olarak 1000 adet basılan söz konusu portfolyo/kitap, 12 Kasım 2013’te Stuttgart’taki Galerie Klaus Gerrit Friese’de sergileniyor.

(via)

Kitap bilgisi:

“Quellen und Essenzen der Inspiration – Projekttriangle Design Studio”
Editörler: Danijela Djokic, Martin Grothmaak, Jürgen Späth
ISBN: 978-3-943367-01-0 
Fiyat: 39,90 Euro

QUELLEN UND ESSENZEN DER INSPIRATION – Projekttriangle Design Studio (Trailer) from Projekttriangle Design Studio on Vimeo.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com