Ne yapmak istersen, kağıtla mümkün!

lobulo portre

Lobulo, önce analog, sonra dijital diyenlerden. Londra’da yaşayan İspanya temelli tasarımcı, “ATYPE –  “Whatever you want to do, it’s possible in paper” isimli son projesiyle ilgili önümüzdeki haftalarda kendi web sitesi üzerinden uygulamalı ders verecek.

Küçücük bir çocukken bilgisayarda pacman oynamak yerine, annesine paketinde güzel resimler olan Cornflakes şiparişleri veren Lobulo‘nun derdi, her zaman güzel resimlere bakmak, güzel resimler çizmek olmuş.

Çocuklukta başlayan tasarım ve estetik takıntısı onu bugün uğraştığı işe yöneltmiş. Grafik tasarım ve pazarlama okuyan İspanya temelli tasarımcının çocuklukta olduğu gibi şimdi de, tipografi, illüstrasyon ve el işleri vazgeçilmezleri; elbette en sevdiği enstrümanları kağıt, makas ve kretuarla.

content_size_TY_131105_atype_3D_tactile

Lobulo’nun “ATYPE –  “Whatever you want to do, it’s possible in paper” isimli gif projesi hoşunuza gittiyse, workshop’lar da veren Lobulo’yu takibe alın. Önümüzdeki günlerde bu çalışmayla ilgili kendi web sitesinde uygulamalı ders verecek. 

Ama önce ne kadar yetenekli birinden söz ettiğimizi daha net ifade etmek açısından, Lobulo’nun aşağıdaki “Mr. T Paper Project”ini izlemenizi büyük tavsiye ederiz. Behance

Mr. T Paper Project from Lobulo on Vimeo.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com