Bu ikilinin geri dönüşü muhteşem!

tumblr_mvyu3uY2j11smyjpho6_1280 tumblr_mvyuhc6Yj01smyjpho6_1280 tumblr_mvyuk9yNGr1smyjpho4_1280 tumblr_mvyuskRNV91smyjpho3_1280

Altı ay önce tesadüfen Maçka Parkı’nda koşu yaparken birbiriyle tanışan Cemal Can Dinç ve Hande Kandur’un “Comeback” isimli balta projeleri, ismini Kings Of Leon’nun aynı isimli parçasından alıyor. Kendi duvarlarına asmayacakları hiçbir şey üretmeme kararıyla oluşturdukları bu harika projenin hikayesini merak ettik.

2004’te CNN Türk’te prodüktörlük ile medya ve yayıncılık işine başlayan Cemal Can Dinç, yönetmenlik, stüdyo tasarımı, ışık, dekor derken, kendi deyimiyle ‘geç de olsa, askere gitmiş.

Döndüğünde bir daha kalabalık ofıslerde çalışmayacağına dair karar almış olsa da, yeniden kalabalığın içinde bulmuş kendisini. Halbuki tek istediği, yığınlardan uzak, “kart-okut-turnikeden-geç” rutininden çok uzaklarda bir şey yapmakmış.

Altı ay önce sözüne sadık kalmak için başka şeyler aramaya başlamış. Tam da böyle bir zamanda Maçka Parkı’nda koşuya çıkmışken, Hande Kandur ile tanışmış.

Hande Kandur, üniversiteden mezun olduğu günden beri akademik çalışmalar yapan biri. Şu an Marmara Üniversitesi’nde doktora öğrencisi. Makale, bildiri derken bir istatistikçi olarak işin analitik kısmından ve bu yoğunluktan sıyrılıp başka şeyler yapma arayışındayken Cemal Can Dinç ile yolları kesişmiş.

Bu tanışma esnasında sohbet ederken balta fikri ortaya çıkmış ve çok geçmeden ilk baltayı bitirmişler bile. Projenin/markanın ismini de hemen bulmuşlar. Kings Of Leon’un sevdikleri parçası “Comeback”.

Biz Cut Magazine olarak ikilinin bunaldıkarı işlerini bırakıp, baş koydukları bu projenin büyük ses getireceğine inanıyoruz; ayrıca rotasını değiştirmek isteyen pek çok insana cesaret vermesini diliyoruz.

Şiparişlerinizi ve sormak istediğiniz her şeyi aşağıdaki adresten iletebilirsiniz.

http://comeback-axe.tumblr.com/

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com