İyi bir manifesto böyle olur!

8.BootstrappersBible

En çok satanlar listesinde pek çok kitabı bulunan pazarlama gurusu Seth Godin’den 30 Aralık’a kadar ücretsiz olarak indirebileceğiniz altın değerinde bir manifesto.

Birkaç gün önce Seth Godin’in kaleme aldığı “The Bootstrapper’s Bible” isimli manifestosu, büyük fikirleri destekleyen ve paylaşan changethis tarafından yeniden huzurlarımıza sunuldu.

Beş kuruşsuz iş kurmanın anahtarı olan ve kısa bir süre sonra yayından kalkacak olan bu manifestoyu ücretsiz olarak sadece 30 Aralık’a kadar indirebilirsiniz. 

Seth Godin hakkında

Genellikle pazarlama, büyüme, gelişim, iş dünyası üzerine kitapları bulunuyor. 33’ler Grubu adlı kitabı, birçok yöneticinin ve iş adamının ortak düşüncelerinden meydana gelmiş olup, yazarın günümüze değin en çok satmış olan kitabı.

Godin’in geçmişine bakıldığı zaman, yazarın en büyük zevkinin, dedesinin ona almış olduğu radyo olduğu görülüyor. Godin, kablolar olmaksızın iletişim kurulabilmesinin “büyülü” olduğunu düşünüyordu. On dört yaşına geldiğinde ilk pazarlama teşebbüslerinde bulunmaya başlayan Godin, üniversitelere bioritm basıp 30 Dolar’a satmaya başladı.

On altı yaşında “lise kayak sporu klübü” kurarak, 50-60 kadar çocuğu her hafta Buffalo’daki evinde kayak sporuna aldı. Ayrıca bu sıralarda yazar, hem gıda hem de medya alanında çalışmaya başladı.

Godin, 1982’de Tufts Üniversitesi’nden bilgisayar ve felsefe alanında mezun oldu. Bu tarihten sonra sürekli olarak önemli teşebbüslere girişen Godin, bir süre sonra da kitaplarını yazmaya başladı.

Godin’in “en çok satanlar” listesinde bir numaraya ulaşan on bir kitabı bulunmaktadır. Godin’in Free Prize Inside adlı kitabı, Forbes tarafından 2004’ün en iyi iş kitabı olarak seçildi.

Yazarın Purple Cow adlı kitabıysa 150 binden fazla bir satış elde ederek yirmi üçü aşan basım sayısı yakaladı. Godin’in bir diğer başarısı ise Unleashing the Ideavirus adlı ücretsiz e-kitabının internet üzerinde tarihin en çok indirilen e-kitabı seçilmesidir.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com