Haftanın Yaratıcı Yabancı Ajansı: Big Game

big game

Augustin Scott de Martinville ( Fransız), Grégoire Jeanmonod ( İsveç) ve Elric Petit’ten ( Belçikalı) oluşan İsviçre temelli tasarım stüdyosu Big Game, 30.11.2013 Cumartesi, saat 17.15’te Istanbul Design Week “Swiss Design Day” kapsamında konferans veriyor.

Üniversitede tanışan 3 arkadaş tarafından 2004 yılında kurulan Big Game ekibi kendi markaları için hayatı güzelleştiren tasarımlar ürettiği gibi, Alessi, Hay, Karimoku New Standard , Moustache, Praxis ve Galerie Kreo gibi dünyaca ünlü markaların koleksiyonları için de özel tasarımlar yapıyor.

Stüdyonun ilk ödülü 2005’te katıldığı yarışmadan aldığı “Die Besten” ödülü ve bunu takipen 2009’da Leenards Ödülü, 2006 ve 2010’da İsviçre Federal Tasarım Ödülü, 2013’te iF Tasarım Ödülü.

Big Game’in çalışmaları Gestaltung, Grand-Hornu, Centre Georges Pompidou, Fonds National d’Art Contemporain ve MoMA müzelerinin koleksiyonlarının da bir parçası olarak tasarım alanlarında sergileniyor.

Big Game stüdyosu Lozan, İsviçre merkezli olarak çalışıyor. Tasarım çalışmalarına ek olarak üç kurucusu da ECALSanat ve Tasarım Üniversitesi’nde tasarım eğitimi veriyor.

www.big-game.ch

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com