TAK Tasarımcıları, Kadıköy için tasarladı

KSMT-AFİS-FİNAL

Tasarım Atölyesi Kadıköy (TAK), tasarımcıları Kadıköy için tasarlamaya davet etti. Kadıköy Serisi Mobilya Tasarımları, İstanbul Design Week boyunca TAK’ta ve Kadıköy’ün sokaklarında sergilenecek.

Tasarım Atölyesi Kadıköy (TAK), başlattığı ‘TasarlaTAK‘ programı ile Kadıköy’ün kültür ve değerlerinin tasarım ürünlerine dönüşmesi için önemli adımlar atıyor.

Program kapsamında, TAK ve ürün tasarımcıları ile yürütülen ‘Kadıköy Serisi Mobilya Tasarımı’ projesi de bu adımlardan bir tanesi.

Proje dahilinde 6 genç ürün tasarımcısı Kadıköy’ün en sevilen 6 mekanı ile bir araya gelerek Kadıköy’ün tasarım dokusunu, hikayesi olan mobilyalara dönüştürdü. Tasarlanan mobilyalar, Kadıköylü yerel üreticilerde üretilerek, yerel üretim teşvik edildi.

İstanbul Design Week 2013’ ün Kadıköy ayağı olan proje ürünleri, 27 Kasım -1 Aralık tarihlerinde TAK, Arkaoda, Karga, Isis, Zeplin, Yer ve Muaf durakları ile bir tasarım rotası oluşturuyor.

Ayrıca 27 Kasım-1 Aralık 2013 tarihlerinde aynı mekanlarda bir dizi etkinlik düzenleniyor. Bu etkinliklerin tamamı ücretsiz ve herkesin katılımına açık.

TAK Tasarımcıları: Can Güvenir (Proje Koordinatörü) Emrah Özturan, Lab::İstanbul, Mehmet Erciyas, Mete Erdem, Mustafa Timur.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com