Ajansınızın boş duvarına talip var: Lego takvimi

lego-calendar-vitamin-syncs-with-google-calendar-designboom01

Dünya değişebilir ama Lego tutkusu kalıcı. Büyük küçük herkesin sevdiği Lego, şimdi de Londra temelli tasarım ajansı Vitamins’in dokunuşuyla duvar takvimi işlevine kavuşuyor.

Renkli Lego parçaları ilk bakışta anlaşılmaz görünse de, çalışan herkesin kendi rengi sayesinde, hangi projenin kimin üzerinde ve nasıl bir zamanlama çizelgesi içinde olduğu anlaşılıyor.

Lego tahtası aynı zamanda dijital olarak da kullanılabiliyor. Çok basit. Akıllı telefonla “akıllı tahta”nın fotoğrafını çekip, belirli bir e-posta adresine gönderiyorsunuz. Saniyesinde dijital takviminizle senkronize oluyor. (Vitamins bunun için Google Calendar’ı kullanıyor ama sonuç olarak Cloud uyumlu herhangi bir araç olabilir.)

Nasıl çalıştığına gelince, openFrameworks ile geliştiren bir Soft-ware aracılığıyla her bir lego parçasının rengi ve pozisyonu taranıyor ve Google Takvimi ile bağlanıp güncelleniyor.

Özellikle reklam seköründe ilgi göreceği belli bu lego “tahtası” duvarlara renk katmakla kalmıyor, neşeli bir “planlayıcı”ya dönüşüyor. Dijital kullanım için gerekli olan kod yakında online olarak duyurulacak. Takipte kalın.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com