Orkestranın bir parçası olabilirsiniz!

AED1380041981_615__large_image_image_lso-2 AED1380635747_334__large_image_image_lso-9

Bir orkestranın nasıl oluştuğunu gençlere antabilmek ve klasik müziği sevdirmek için, London Symphony Orchestra ve Londra temelli interaktif tasarım stüdyosu Sennep kolları sıvayıp, LSO Play’i tasarlamışlar. Sonuç göz kamaştırıcı.

Bir senfoni orkestrasında kim nerede oturuyor, ne çalıyor, hepsi tüm açıklamalarıyla bir arada. Gençlere klasik müziği sevdirmek ve anlatabilmek için bir araya gelen London Symphony Orchestra ve Londra temelli interaktif tasarım stüdyosu Sennep, oldukça başarılı interaktif web sitesi LSO Play ile karşımızda.

Kullanıcılar “Video Modus”da tercihlerine göre dört farklı müzisyeni seçip, performans esnasında mercek altına alabiliyor. “Explore Modus”u seçilen her bir müzisyenin kullandığı enstrüman ve orkestra içindeki pozisyonu ile ilgili tarihten günümüze bilgi veriyor.

Navigasyon şekli ise hem kullanışlı hem de eğlenceli. Bir konser salonu görüntüsü üzerindeki grafikler ise UX Design uygulamasının benzersiz bir örneği.

Orkestra örnek teşkil etmesi için Ravel’in Bolero’sunu seçmiş; ilerleyen haftalarda yeni örneklerle zenginleşecek olan siteyi takip etmenizi öneririz.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com