Sanat ve müzikle tek gecelik ilişkiye devam

Scott_Si_BA_Hotel Chocolat CG_P01

Kurye Video ve Grid ekibinin yeni projesi Pop-Up hız kesmeden devam ediyor. 4 Aralık akşamı dünyaca ünlü İngiliz grafik sanatçı ve illüstratör Si Scot,t POP-UP sergi/parti serisi kapsamında Mama Shelter’da canlı çizim performansı gerçekleştiriyor. 

Kurye Video ve Grid ekibinin projesi Pop-Up sergi/partinin bu üçüncü etkinliğinde, benzersiz konsept ve illüstrasyonlarıyla çok farklı sektörlerde uluslararası beğeni toplayan İngiliz grafik sanatçısı Si Scott’ın canlı performansını izleyebilirsiniz.

Etkinliğe katılan konuklar sanatçının eşsiz çizim stiliyle sınırlı sayıda üretilen eserlerinden oluşan sergisini de ilk kez Türkiye’de görme fırsatı yakalayacak. Scott, müziğe olan tutkusuyla desteklediği çalışmalarında illüstrasyonla tipografiyi buluşturan, akışkan, zamansız desenler ortaya koyuyor.

Si Scott’ın el çizimi ile ürettiği şahane tasarımları, reklam kampanyalarından film afişlerine, yayıncılıktan endüstriyel tasarıma, iç mimariden albüm kapaklarına kadar uzanıyor.

Sayısız ödüle ve etkileyici bir müşteri listesine sahip olan tasarımcı Computer Arts dergisi tarafından hazırlanan en iyi 200 tasarım listesine girmiş ve Luerzer’s Archive tarafından hazırlanan dünyanın en iyi 200 illüstratörü listelerinde iki kere yer almıştır. Alanının en usta isimlerinden sayılan ve işleriyle yaratıcı sektörlere ilham kaynağı olan Si Scott, aynı zamanda içlerinde GRID festivalinin de yer aldığı birçok etkinlikte konuşmalar veriyor ve birçok ülkede sergilere katılıyor.

Önceki Pop-Up’lar

Kurye Video ve Grid ekibinin projesi Pop-Up sergi/parti serisinin ilki Hollanda Konsolosluğu’nda düzenlenen İstanbul Bienali Network Resepsiyonu’nda gerçekleşti. Hollandalı illüstratör SIT devasa duvar resmi yaptı.

İkinci etkinliğinde Türkiye’den genç bir isim Mertcan Mertbilek’e yer veren Pop-Up, Contemporary Istanbul Kapanış Partisi’ne de ev sahipliği yaptı.

4 Aralık akşamı Mama Shelter’da gerçekleşecek üçüncü edisyonda ise davetliler dünyanın en önemli illüstratörlerinden biri olarak görülen Si Scott’ın performansını izleyecek.

İstanbul’un her daim hareketli sanat ortamında farklı bir serginin ve eserin oluşma sürecine eğlenceli bir ortamda izleyici olmak isteyenler için etkinlik 21:00’da Mama Shelter’da başlayacak. Geceye Mama Shelter’ın müzikleri eşlik edecek. (İmaj: Via)

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com