Logoyu biraz büyütebilir miyiz!?

tumblr_mxcnj4bE511t30xpoo1_1280

Reklam sektöründe çalışan kreatiflerin ezbere bildiği bu cümle, harikulade bir bloga başlık olmuş. “Make the Logo Bigger” isimli blog, sadece başlığı sebebiyle bile tasarımcıların dikkatini çekmeye yeter.

Grafik tasarımcının belki de en nefret ettiği ve duymaktan sıkıldığı cümle, “Logoyu biraz büyütelim”dir. Tersi de aynı sekilde tabii ki. Big Spaceship, Code and Theory, Red Interactive Agency, Blitz, Kastner & Partners, The Famous Group, AKQA (şu an) gibi ajanslarda çalışan ve bu cümlenin ne anlama geldiğini gayet iyi bilenlerden birisi de Andrew Wendling.

Söz konusu blogun/projenin sahibi hiç de küçümsenecek birisi değil. Bol ödüllü Andrew Wendling, farklı disiplinlerde adını duyuran, dijital interaktivite, tasarım ve motion odaklı çalışan bir art direktör ve tasarımcı.

Wendling belli ki ironiyi seviyor ve iş dışı vakitlerinde de, örneğin Tumblr üzerinde blog açarak, mesleğiyle eğleniyor. Yoksa her reklamcı gibi deli gibi çalışıyor.

İşini fikirleri konseptlere dönüştürmek, güzelleştirmek ve ileriye taşımak olarak özetleyen tasarımcının müşteri listesi hayli kalabalık: Nike, Red Bull, Anheuser Busch, Sprint, Xbox, Autodesk, Gap, Target, Visa, Toyota, Adobe, Nestle/Wonka, Farmers Insurance, Hungryman, UFC, Activision/Neversoft, ESPN, AT&T, Albert Hammond, Sony Pictures, Sony BMG, Mercury Insurance, Lincoln (Auto), Microsoft/MRM, Mcdonalds, Wonka Candy, Hitachi, MTV, Vice Magazine, Cadbury Schweppes/Dr Pepper, Yuengling Brewery, National Constitution Center, FOX, Universal Studios, FX Networks, HRE Wheels…

Make The Logo Bigger

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com