THY’nin yeni reklam filmi rekor kırdı

kobe_0

THY’nin yaşayan efsaneleri ikinci kez bir araya getirdiği reklam filmi rekor kırdı. Messi ve Bryant’ın oynadığı film, YouTube’da 6 günde 70 milyon kişi tarafından izlendi.

Yeşil sahaların yaşayan efsanelerinden Lionel Messi ile NBA yıldızı Kobe Bryant’ı tekrar bir araya getiren Türk Hava Yolları’nın (THY) yeni reklam filmi izlenme rekoru kırıyor.

3 Aralık’ta gösterime giren reklam filmini 6 günde 70 milyondan fazla kişi izledi. Geçen yıl gösterime giren film de 15 günde 100 milyon izleyiciye ulaşmış ve “hit” olmuştu. Bu da THY’nin sosyal paylaşım sitesi YouTube’da en fazla izlenen reklam filmi unvanını almasını sağlamıştı.

Böylece, yılda 40 milyon yolcu taşıyan Türk Hava Yolları, ikinci reklam filmiyle rekor tazeledi. Reklam filmi, THY’nin sefer gerçekleştirdiği çeşitli ülkelere giden Messi ve Kobe’nin burada çektikleri fotoğrafları birbirlerine göndermesini anlatıyor.

Filmi, günde 12 milyon, saatte ise 490 bin kişi izliyor. “Kobe vs. Messi: Shootout” adıyla uluslararası gösterime giren film, geçen yıl çekilen “Kobe vs. Messi: Legends on Board”‘un devamı niteliğinde.

Çekimlerinde yaklaşık 200 kişinin görev aldığı film, 20’nin üzerinde farklı dilde, 170’den fazla ülkede yayınlanıyor. Kızıl Meydanı, Çin Seddi, Maldiv Adaları, Bangkok, Kilimanjaro Dağları gibi Türk Hava Yolları’nın destinasyonlarını konu alan film, Sultanahmet Meydanı’nda çekilen sahne ile sona eriyor.

Filmin Künyesi:

Ajans: Crispin, Porter & Bogusky
Kreatif Direktör: Hoj Jomehri
Senior yazar: Ryan Montanti
Yapım Şirketi: HSI
Yönetmen: Joseph Kahn

via

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com