Bir karavan, atlar ve büyüleyici bir müzik…

London Grammar Hannah Reid, centre

İki yıl önce Norveç’teki sinema okulunu bitirir bitirmez, harika müzik videolarıyla kendinden söz ettiren yönetmen Andre Chocron, London Grammar’ın “Nightcall” parçasına çektiği video ile gündemde.

Hikaye anlatımında özgün ve taze bulduğumuz filmleri seviyoruz. Hannah Reid, Dot Major ve Dan Rothman’den oluşan London Grammar’ın “Nightcall” parçasının videosu da o türden. Videonun altında yönetmen André Chocron ve yapım şirketi Friend’in imzaları bulunuyor.

André Chocron bir müzisyen olma arzusuyla büyümüş. Ancak herhangi bir enstrüman çalmadığını farkettiğinde, bunun yerine müzik videosu çekmeye karar vermiş. Sinema okulundan ayrıldıktan hemen sonra Norveçli gruplara bir düzine film çeken yönetmen, Norveç’in Grammy’si kabul edilen Spellemann ödülünü de iki kez kazanmış ve Norveç Kısa Film Festivali’nde de ödül almış birisi aynı zamanda.

Orijinal ve konseptüel fikirlere odaklanan Chacron, kamerasını müzik enstrümanı olarak kullandığını, müziği olabilecek en ilgi çekici şekilde görselleştirmek istediğini söylüyor.

Stop motion, simple VFX, time lapse ya da slow motion tekniklerini kombine etmeyi seven yönetmenin videoları milyonlarca izleyiciye ulaştığı gibi, Stereogum, Boing Boing, Huffington Post ve Gizmodo gibi sayısız blog, dergi ve yayında büyük övgüler alıyor.

İngiliz trip hop üçlüsü London Grammar müzik dünyasının yıldızı parlayan isimlerinden. Début EP’leri Metal & Dust Şubat 2013’te Metal & Dust Recordings Ltd.’den çıkan grubun ilk albümü 9 Eylül 2013’te piyasaya çıktı.

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com