Ödüllü su filtresi Soma bir tasarım harikası

soma1 soma2 soma3

Herkes su içer ama herkes iyi su içemez. Su, pahalı ve gittikçe de pahalanacak olan yaşam kaynağı. Tasarım ödüllü Soma, dünyanın en yenilikçi ve doğru tasarlanmış su filtresi olarak pazarın gözdesi. 

Soma’nın hikayesi  San Francisco’da karanlık ve fırtınalı bir gecede başlıyor. Daha doğrusu, fikir babası Mike Del Ponte’nin arkadaşlarını evine davet ettiği yemekli partide.

O gece arkadaşına su getirmek için buzdolabını açan Mike, arıtmalı sürahinin içinde birikmiş olan tortudan rahatsız olur. Suyu şarap karafına boşaltmak isteyince de yere düşürür. Yanına gelen arkadaşına dehşetle şu soruyu sorar: “Neden güzel tasarlanmış, kullanışlı ve kalıcı bir su filtresi yoktur şu hayatta?” Sonra da ‘neden biz yapmıyoruz?’ der. Bir şirketin doğuşu işte bu soruyla başlar ve gerisi köprünün altındaki sudur.

Bir yıl önce (aşağıdaki video) Kickstarter üzerinden toplanan bağışlarla start alan Soma, şu anda dünyanın en inovatif ve benzeri olmayan su filtresi. Ödüllü tasarımı gerçekten şık, ergonomik ve buzdolabına uygun. Malzemesi plastik değil, camdan ve de bu yüzden içindeki su her daim taze. Filtresi de hindistan cevizinden üretildiği için biyolojik olarak parçalanabiliyor. Yani her anlamda çevre dostu…

Bu arada her bir Soma filtresi alan kişi aynı zamanda, Kamboçya’da temiz su ihtiyacı olan bir aileye de yardım ediyor.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com